Fatma Nur Kaptanoğlu’ndan yeni kitap: Ateşten Atlamak

Haziran 14, 2021

Fatma Nur Kaptanoğlu’ndan yeni kitap: Ateşten Atlamak

Fatma Nur Kaptanoğlu’nun yeni kitabı “Ateşten Atlamak” Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kaplumbağaların Ölümü, Homologlar Evi isimli öykü kitaplarıyla edebiyat dünyasında önemli bir okur kitlesine sahip Fatma Nur Kaptanoğlu’nun üçüncü kitabı Ateşten Atlamak, Can Yayınları etiketiyle okuyucuyla buluştu.

Fatma Nur Kaptanoğlu, Ateşten Atlamak’ta bu hayatta hepimizin er ya da geç vermesi gereken sınavlara, geçmemiz gereken sınırlara ve geleceğe yol alırken ardımızda bıraktıklarımıza odaklanıyor.

Ateşten Atlamak iki uzun öyküden oluşuyor. Bu iki öykü, küçük yerlere sığmayan hayatlar, elden kaçan, denetlenemez duygular, sıkışmışlık hissi, insanın korkularına karşın engel olamadığı kendini aşma dürtüsü hatta taşma hali gibi ortak temalara sahip. İkisinde de başkarakterler zorlu bir sınav vermek zorunda kalıyor; gerek yakın çevreleri ve toplum gerekse kendi kaygılarıyla gelen sınırlar karşısında tavır almaya itiliyorlar. Kitaba adını veren “Ateşten Atlamak” adlı öykünün anlatıcısı biricik sırrını artık içinde taşıyamazken, “Daha Uygun Bir Kader”in başkarakteri kendi yıkıcı duyguları ve ardından gelen pişmanlıkla yüzleşiyor.

 Sıra üçüncü ve son atlayışımda. Derin bir nefes alıp ilk adımımı atıyorum ateşe doğru. Bu kez biraz daha yükseğe zıplıyorum, ateşin değip geçen sıcaklığı siyah pantolonumun bileklerimi açıkta bırakan kısalığından sızıyor vücuduma…

#pişmanlık #yasakaşk #sır #annekızilişkisi #sıkışmışlık #kasaba #aşmak #tehlike #risk #boşluğaatlamak

edebiyathaber.net (14 Haziran 2021)

Yorum yapın