Faruk Duman’la 21 Ocak’ta “Sus Barbatus!” üzerine

Ocak 15, 2021

Faruk Duman’la 21 Ocak’ta “Sus Barbatus!” üzerine

Faruk Duman’la “Sus Barbatus!” romanı üzerine söyleşi, Yapı Kredi Yayınları tarafından 21 Ocak 18.00’de çevrimiçi olarak düzenleniyor.

Faruk Duman, Yapı Kredi Yayınları ailesine katıldı. Duman’ın büyük ses getiren üçlemesi “Sus Barbatus!”un birinci ve ikinci kitapları kısa bir süre önce YKY’den çıktı. Duman, 21 Ocak Perşembe günü düzenlenecek canlı çevrimiçi söyleşide “Sus Barbatus!”u anlatacak. Kendisine soruları, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi, edebiyat eleştirmeni Dr. Jale Özata Dirlikyapan ve yazar, akademisyen Bengü Vahapoğlu soracak.

“Sus Barbatus!”, doğanın tahrip edilmediği, ütopyaların diriliğini koruduğu, emeğin ve adaletin saygınlığını yitirmediği, masumiyetin egemen olduğu zamanların romanı. Üçlemenin ilk kitabı, çetin kış koşullarında geçen ürkünç olaylarla ilerliyordu. 2018’de yayımlanan roman, aynı yıl Orhan Kemal Roman Armağanı ile Cevdet Kudret Roman Ödülü’nü almıştı. Üçlemenin kısa süre önce yayımlanan ikinci kitabı “Sus Barbatus! 2”de ise bahar mevsimi bütün görkemiyle gözler önüne seriliyor. Arka planı oluşturan siyasal olaylar iyice belirginleşerek hız kazanıyor. Duman’ın halen yazmakta olduğu son kitapta mevsim yaza dönecek ve üçleme 12 Eylül darbesiyle sona erecek.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

edebiyathaber.net (20 Ocak 2021)

Yorum yapın