Masthead header

Faruk Duman’ın tüm öyküleri tek kitapta toplandı

Faruk Duman’ın tüm öykülerinin toplandığı Zeytin Taneleri Birbirine Çarpıyor, 8 Mart’ta hep kitap etiketiyle yayımlanıyor.

Tanıtım bülteninden

Ödüllü yazar, öykülerinde çaresizliklerimizi, özlemlerimizi ve insanın doğayla ilişkisini yalın bir dil ve kendine özgü üslubuyla işliyor.

Geçen aylarda Faruk Duman’ın Sus Barbatus! adlı yeni romanını ve çocuklar için kaleme aldığı Beydeba’dan Kelile ve Dimne adlı kitabının yeni baskısını yayımlayan hep kitap, şimdi de yazarın tüm öykülerini Zeytin Taneleri Birbirine Çarpıyor’da okurlara ulaştırıyor.

Zeytin Taneleri Birbirine Çarpıyor, Faruk Duman’ın bugüne kadar yazdığı Seslerde Başka Sesler, Av Dönüşleri, Nar Kitabı, Keder Atlısı, Sencer ile Yusufçuk ve Baykuş Virane Sever adlı öykü kitaplarını bir araya getiriyor. Av Dönüşleri kitabıyla 2000 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Keder Atlısı ile de 2004 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü alan Duman, öykülerinde okuru imgelerle dolu, masalsı dünyalara götürürken gerçeklikle de bağını asla koparmıyor.

FARUK DUMAN HAKKINDA

1974 yılında Ardahan’da doğdu. Ankara’da, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümü’nden mezun oldu. 2000-2003 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi Sanat Bölümü’nde çalıştı. 2003-2018 yılları arasında da Can Yayınları Türk Edebiyatı editörlüğü yaptı. İlk kitabı Seslerde Başka Sesler’i 1997 yılında yayımladı. Av Dönüşleri kitabıyla 2000 Sait Faik Hikâye Armağanı’nı, Keder Atlısı ile Haldun Taner Öykü Ödülü’nü, İncir Tarihi ile Yunus Nadi Roman Armağanı’nı kazandı. Çocuk kitapları, denemeler yayımladı, yurtiçi ve yurtdışında pek çok seçkide eserleriyle yer aldı. Arkadaşlarıyla birlikte Sarnıç, Öykü Gazetesi gibi süreli yayınlar çıkardı. Yazarın Sus Barbatus! adlı son romanı 2018’de hep kitap tarafından yayımlandı. İstanbul’da yaşıyor, bir kızı var.

Bilgi için:

www.hepkitap.com.tr

facebook.com/hepkitapp

twitter.com/hep_kitap

instagram.com/hep_kitap

edebiyathaber.net (5 Mart 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r