Masthead header

Fadime Uslu söyleşisi 16 Kasım’da

CerEdebiyat Söyleşileri kapsamında, öykü ve çocuk kitaplarıyla tanınan Fadime Uslu, 16 Kasım Cumartesi günü saat 14.30’da CerModern Sanat Kütüphanesi’nde okurlarla buluşacak.
“Gölgede Yaşamak” adlı öykü dosyası 2011 yılında Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne layık görülen Fadime Uslu’nun ”Yaz Korkuları”, ”Yüzen Fazlalıklar” ve 2019 yılında ”Ay Eskir Gün Işırken” adlı romanı Can Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Söyleşi ücretsiz ve herkese açık.

Fadime Uslu kimdir?

1978’de Adana’da doğdu. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde sınıf öğretmenliği eğitimini tamamladı. Editörlük ve yayın yönetmenliği yaptı. İlk öyküleri Sözcükler dergisinde; öykü ve kitap inceleme yazıları Varlık, Kitaplık, Sarnıç, Notos dergilerinde yer aldı. İlk öykü kitabı Büyük Kızlar Ağlamaz 2010’da, Sokağın Kuyruğu adlı çocuk kitabı 2011’de yayımlandı. Gölgede Yaşamak adlı öykü dosyası 2011 Yunus Nadi Öykü Ödülü’ne değer görüldü. Yazarın, Çat Kapı Dayım (2012) ve Kaçak Kahramanlar (2014) adlı iki de çocuk romanı var.

edebiyathaber.net (14 Kasım 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r