!f İstanbul 13 Eylül’de başlıyor

Ağustos 11, 2019

!f İstanbul 13 Eylül’de başlıyor

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde geri sayım başladı. !f Galalar,!f Efsaneler, !f Çocuk, !f Belgeseller gibi birçok farklı seçki ile İstanbul’u canlandıracak olan festival 13 Eylül’de izleyicilerle buluşuyor.Festival 19 Eylül – 22 Eylül tarihleri arasında Ankara ve İzmir’de sinemaseverler ile buluşacak.

!f Galalar’da Joanna Hogg, Jim Jarmusch, Dominga Sotomayor Castillo ve Jérémy Clapin seyirciyle buluşuyor 

!f Galalar’ın bu yılki seçkisinde Jim Jarmusch, Roy Andersson ve Joanna Hogg gibi ünlü yönetmenlerin son filmleri bulunuyor.  Roy Andersson’un 14 yılda tamamladığı “Yaşananlar” üçlemesinin ardından çektiği ve son filmi olan “About Endlessness” filmi ve Jim Jarmusch’un yönetmen koltuğunda oturduğu, zombi saldırısına uğrayan kasabalıların hayatta kalmak için yaptıklarını anlatan son filmi “The Dead Don’t Die” merakla beklenen filmler arasında yer alıyor.

!f Efsaneler seçkisinde “Tabutta Rövaşata”, “Ağır Roman” gibi Türk sinemasının efsanevi filmleri, !f Kült’te David Lynch’in yönettiği “Blue Velvet”, “Eraserhead” gibi dünya sinema tarihinin kült filmleri, !f Belgesel’de ise “Mystify: Michael Hutchence” ve “Loving Vincent: The Impossible Dream” gibi filmler çok yakında seyircilerle buluşuyor. Sinemaseverler, !f Deneysel’de“Lysis”, Keş!f’te“End of Season”, !f Gökkuşağı’nda“End of the Century”, !f Karanlık ve Köşeli’de“Luz” ve !f Ulusal seçkisinde “Peri: Ağzı Olmayan Kız” gibi bir çok bağımsız filmi  izleme şansı yakalayacak.

!f Jürileri En İyiyi Arıyor

Keş!f, !f Ulusal ve Türkiye’den Kısalar kategorilerinden oluşan yarışmalar ile !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde yeni doğanın bilgeliğinin daha fazla insana ulaşması amacıyla bir araya gelen jüri üyeleri ise filmleri değerlendirerek en iyiyi ortaya çıkmak istiyor. Bu hedefle Keş!f kategorisi, Michel Franco’nun jüri başkanlığında Barış Saydam ve Deniz Eyüboğlu Aydın ile en iyiyi arayacak. !f Ulusal kategorisindeki seçimleri ise jüri başkanı Ezel Akay önderliğinde Damla Sönmez ve Asja Krsmanovic yapacak. Türkiye’den Kısalar kategorisinin en iyisini de jüri başkanı Anna Henckel-Donnersmarck ile Ayçe Kartal seçecek.

 Detaylar web sitesinde http://ifistanbul.com.tr

Biletler için: https://www.biletinial.com/

edebiyathaber.net (11 Eylül 2019)

Yorum yapın