Erk Acarer’den Türkiye’yi sarsacak kitap

Nisan 27, 2023

Erk Acarer’den Türkiye’yi sarsacak kitap

Erk Acarer’in Aslan Avı adlı kitabı Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Videolarda izlediklerinizden çok daha fazlası!

Derin Devlet, Mafya, Siyaset ve İş Dünyası Döngüsünde Türkiye’nin 30 Yıllık Kirli Tarihi

Yakın tarihimizin aydınlatılmamış suçlarla, karanlık hesaplar ve hesaplaşmalarla, gizli eller tarafından yürütülen operasyonlarla, üzeri örtülen ölümlerle, el altından yandaşlara dağıtılan ihalelerden yapılan vurgunlarla ve bunlar gibi pek çok şaibeyle dolu olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek. 

Bu siyaset, mafya ve suç üçgeninin tam göbeğinde yer alan isimlerin en önemlilerinden biri olan Sedat Peker 2021 yılının mayıs ayında ilkini yayınladığı ifşa videolarıyla ve yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme bomba gibi düşmüş, geçtiğimiz 30 yıla yayılan hemen her suça dair pek çok tanıklık ve bilgiyi en mahrem notlarıyla ortaya dökmeye başlamıştı.

Peker’in Türkiye tarihinin bu en büyük ifşa dönemi boyunca söylediklerinin yanında söylemediklerini de içeren Aslan Avı yalnızca gazeteci Erk Acarer’in Sedat Peker’le yaptığı görüşmelerin dökümü değil aynı zamanda belgeleriyle yakın tarihimizin karanlıkta kalan tarihi… 

“Bu kitap bulmacanın eksik parçasıdır. Yazılanlar sadece bir kabadayının değil aynı zamanda Türkiye’nin, son 3 yılından, 30 yıl geriye giden bir döneminin de biyografisidir.”

Arka Kapak Yazısı:

“BİZ BİR AİLEYİZ, SUÇTA VE GÜNAHTA ORTAĞIZ!”

Tarih 2 Mayıs 2021 Pazar…

Sedat Peker ilk videosunu yayımladı. Bir saatlik çarpıcı video sadece Türkiye gündemini değil iktidarı da derinden sarstı. Tarihin en büyük ifşasıydı bu. Peker, AKP iktidarı döneminin başrol oyuncularındandı ve “içeriden” biriydi. Öyle ki bir eliyle “Bozkurt” diğer eliyle “Rabia” işareti yapıyor ve söyledikleri şüpheye yer bırakmıyordu. 

Okuyacaklarınız sadece bir kabadayının ifşaları değil bulmacanın eksik kalmış parçası ve aynı zamanda Türkiye’nin son 3 yılından 30 yıl geriye uzanan kirli tarihinin bir özetidir.

• Sedat Peker neden “Ben bir nüfus planlamacısıyım…” diyordu?

• Piyasadaki bütün kırmızı oyuncak arabaları neden satın aldı?

• Orhan Gencebay, Sedat Peker’den ne istedi?

• Şenkal Atasagun ve Filiz Akın arasındaki bağ ne?

• Beşiktaşlı Sergen Yalçın, Peker’e neden sitem etti?

• Deyyus-u Ekber kim, gücü nereden geliyor?

• Erdoğan’ı cezaevinde Peker koruyacaktı, neden vazgeçildi?

Musa Anter cinayeti, JİTEM ve Zekeriya Öz’e ilişkin bilinmeyenler, Burhan Kuzu’nun son anları, Türkiye’nin kan gölüne döndüğü karanlık günler, suç bataklığında çarpık ilişkiler, insan kaçakçılığı, şaibeli ölümler, borsa vurgunları, çeteler…

Hepsini ve şimdiye dek duymadıklarınızı ilk kez bu kitapta bulacaksınız. Bu bir “Temiz Türkiye” ve “Kesintisiz Susurluk” hikâyesidir. Derin sessizlik bozuldu, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…

edebiyathaber.net (27 Nisan 2023)

Yorum yapın