Masthead header

“Eksik Yıl” çıktı

Edebiyat Haber’de öykü ve yazıları yayınlanan Onur Çalı’nın ilk öykü kitabı Eksik Yıl, Sıcak Nal Yayınları arasından çıktı.

Kısa öykü türünde verilmiş ürünler arasında dikkati çeken kitapta, yaşamın ayrıntılarına odaklanarak dile getirilmiş bakış açısıyla ve yer yer şiirsel duyarlılığı hissettiren lirizmle yazılmış öyküler bulunuyor. Kısa öykünün çarpıcı dilinin ve çözümlemeci yapısının iyi örneklerinden oluşan bir kitap Eksik Yıl.

Tadımlık:
Şimdi kendimi toparlayıp yeniden işe koyulmam gerek. Sıfırdan başlayıp sağda solda saklanmış kitapları bulmam, e-kitap mafyasına yakalanmadan bir araya getirmem, kendimize yeni bir gök yaratmam gerekiyor. Kendimde yeterli güç ve inanç bulduğumda başlayacağım, şimdilik elimdeki birkaç kitabı okuyor ve resim yapıyorum. Eski kütüphanem gitmiyor gözümün önünden, sürekli onun resmini çiziyorum.
Deşifre oldum, kendime yeni bir kod adı bulmalıyım…
Onur Çalı
1984 yılında Bergama’da doğdu. Ankara’da yaşıyor. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldu ve Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Bir kamu kurumunda çevirmenlik yapıyor. Ürünleri Yasakmeyve, Bireylikler, Kitap-lık, Akköy, Öykü Teknesi, Radikal Kitap, Ç.N. ve Edebiyat Haber gibi çeşitli dergilerde yayımlandı. İnternet ortamında pArşömen-sanal fanzin’i yayımlıyor.

edebiyathaber.net (26 Ekim 2012)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r