Masthead header

Editörlük ve Yazarlık Yamaklık Kursu

yazarlıkDoğa Okulu, 15-17 Ağustos tarihlerinde Editörlük ve Yazarlık Yamaklık Kursu düzenliyor.

Özcan Yüksek, Güven Eken ve Kemal Tayfur’un eğitmen olarak katılacağı ücretsiz kursta; editörlük ve editörün görevleri, yayına hazırlık, konunun araştırılması, makale ve haber yazımı ve teknikleri, dil ve anlatım tarzları, imla kuralları, habercilikte ve yazarlıkta etik değerler ele alınacak. Dergi, gazete, kitap, internet siteleri ya da sosyal medyada yer alacak yazı, haber, söyleşi, makale vb. metinlerin yayına hazır hale getirilme süreci örneklerle incelenecek. Kursta ayrıca yazı yazarken ya da yazılmış bir yazının editörlüğünü yaparken, uyulması gereken yayın ilkeleri ve etik değerler tartışılacak.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için>>>

edebiyathaber.net (8 Ağustos 2014)

 • Ezgi Pekşen - 12/08/2014 - 10:24

  Merhabalar değerli Edebiyat Haber sakinleri,

  Ben sayfanızdan ve paylaşımlarınızdan yeni haberi olan ancak kısa zamanda yakın takipçiniz olmuş,yirmi altı yaşında, kapitalizmin sömürmeye doyamadığı özel sektörde çalışan beyaz yakalı bilgisayar mühendisi bir kadınım.
  Yazmaya ilk ve orta okul çağlarından beri ilgim olmasına rağmen sistemin sadece ye, iç, çalış,uyu şeklinde dayattığı günlük düzen yüzünden uzunca bir süredir vakit ayıramıyordum dahası üşeniyor erteliyor sonra hayıflanıp tekrar üşeniyor,kısır bir döngünün içerisinde yaşıyordum. Ta ki sizin “Öneri” kısmındaki paylaşımlarınızı düzenli takip etmeye başlayana kadar. Artık içimdeki kıpırtının gerçek bir harekete dönüşmesini istiyorum, bu yüzden “Etkinlik” kısmındaki Doğa Okulu Editörlük ve Yazarlık Yamaklık kursu haberi bende büyük bir sevinç yarattı. Fakat görüyorum ki etkinlik Seferihisar’da yapılıyor bense Ankara’da yaşamaktayım, izin almam da her zaman pek kolay olmuyor:( Bu noktada sizden ufak bir ricam olacak o da benzer bir etkinliğin Ankara’da hafta sonunda gerçekleştirilmesi. İsteğim değerlendirilir ve bir şekilde organize edilirse gerçekten çok mutlu olacağım.
  İlginiz için şimdiden teşekkürler..

  Ezgicevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r