Masthead header

Edgar Allen Poe ödüllü bir roman: “Kemikler”

kemiklerJan Burke’ün “Kemikler” adlı romanı, Meral Sardem çevirisiyle Limos Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

O dört yıl önce sessiz sedasız ortadan kaybolmuştu. İki çocuk sahibi genç bir anne, muhabir Irene Kelly için Sayre yeni bir hikayeden çok daha fazlası olacaktı. Sayre ailesi Irene’den yardım istemişti.
Arama kişisel bir misyon haline gelmişti ve kısırdöngü yaşanıyordu. Irene’nin büyük çabalarına rağmen, Sayre’nin nerede olduğunu sadece ve sadece bir kişi biliyordu: katili. Şimdi, yıllar sonra, en azılı suçluların arasında bulunduğu ölüm hücresinde olan adam konuşmaya istekliydi. Akla hayale sığmayan işkenceler ve işlediği korkunç cinayetler yüzünden ömür boyu hapis cezası ile yargılanması istenen Nick Parrish, Irene ve birlikte olduğu grubun ıssız dağların arasındaki mezarlıkta onu yakalamak için yapılan büyük araştırma esnasında, kendi hayatlarını kurtarmak için bir sürecin içerisinde bulmalarına neden olmuştu. Çok yakında, Sierra Nevada dağlarındaki karanlık ve gerçek vahşet gün yüzüne çıkacaktı. Ama….Parrish’in en korkunç sırrı henüz kimse tarafından bilinmiyordu.

Ve o……sadece Irene için saklanıyordu.

“Dönüm noktası olan bir roman……Patricia Cornwell, Sue Grafton, Robert B. Parker ve John Sandford’un mabedindeki gizem.”

The Tennessean

Jan Burke, Ağustos 1953’te, Houston – Texas’ta doğmuş, ancak hayatını büyük çoğunlukta Güney Kaliforniya’da geçirmiştir.
Birbirlerine sıkı sıkıya bağlı bir aileden gelmektedir ve ailesi, iki kız kardeş ve bir erkek kardeşi ile yakın ilişkilere sahiptir. Burke, Downtight isimli müzik grubunun solisti olan Tim Burke ile evlidir. California State Üniversitesinde okumuş ve üniversiteden derece ile mezun olmuştur. Bir araştırmacı olarak “Rosie the Riveters” tarihi araştırma projesinde çalışmış ve daha sonrasında büyük bir şirketin üretim tesisi müdürü olarak görev almıştır. İlk kitabı olan İyi Geceler Irene’yi işten geldikten sonra, akşamları yazmıştır. Bu kitap herhangi bir talepte bulunulmadan Simon & Schuster’a satılmıştır. Beyaz Saray ofisinde yapılan bir görüşme sırasında, Başkan Bill Clinton’ın, “İyi Geceler Irene’yi” okuyorum demesi, kitabı açısından şaşırtıcı bir fan kitlesi oluşturarak, ivme kazandırmıştır.

edebiyathaber.net (12 Temmuz 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r