“Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat” raflarda

Kasım 22, 2022

“Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat” raflarda

Hikmet Temel Akarsu ve Emre Karacaoğlu’nun hazırladığı “Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat” Naviga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kitap birbirinden değerli akademisyenlerin, yazarların, amatör denizcilerin kaleme aldığı makale ve incelemelerle dünya ve Türk edebiyatı eserlerine taze bakış açıları getiriyor. Hepsinin ortak noktası deniz olan destanlar, efsaneler, klasik romanlar, denemeler, şiirler, seyahatnameler arasında okuru farklı ‘düşünce’ limanları arasında seyre çıkarırken, aynı zamanda medeniyetler arasındaki en büyük bağın edebiyat ve deniz üzerinden kurulduğunu da gözler önüne seriyor.

Bu eserin sayfaları arasında Sait Faik’in sadeliğini, Sadun Boro’nun maceraperest ruhunu, Barbaros Hayrettin Paşa’nın cesaretini, Azra Erhat’ın ve Halikarnas Balıkçısı’nın doğayla insan aşkını, Thomas More’un zamanın ötesindeki yenilikçilik anlayışını, Jules Verne’in bilim

kurgu dünyasındaki gerçekçiliğini görecek ve daha nice yazarın kelime deryasında mutlaka kendinize ait bir liman bulacaksınız.

Edebiyatta Denizcilik, Denizcilikte Edebiyat’ın bu ilk seçkisi, Naviga Yayınları tarafından ülkemizde deniz kültürünü oluşturmak ve yaymak adına sunulan en önemli eserlerden biridir.

edebiyathaber.net (22 Kasım 2022)

Yorum yapın