Dinozor Genç’in yeni kitabı “Felsefi Fabllar” ile büyük-küçük herkes, eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkıyor

Ekim 26, 2023

Dinozor Genç’in yeni kitabı “Felsefi Fabllar” ile büyük-küçük herkes, eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkıyor

Michel Piquemal’ın Felsefi Fabllar adlı kitabı, Murat Erşen çevirisiyle Dinozor Genç tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Özellikle gençler için yazdığı romanlar ve felsefe kitaplarıyla tüm dünyada çok ilgi gören Fransız yazar Michel Piquemal’ın Felsefi Fabllar’ı, Dinozor Genç’ten çıktı! Küçük yaştan itibaren herkesin felsefeye eğlenceli ve takip edilebilir bir yolla ulaşmasını sağlayan Felsefi Fabllar, adalet, bağımsızlık, dayanışma, mutluluk, ölüm gibi konuları 60 fabl üzerinden ele alıyor. Her fablın sonunda yer alan kısa atölye çalışmaları ise okurları gündelik hayata dair felsefi tartışmalara yönlendiriyor. 

Ayrıntı Yayınları’nın ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, Michel Piquemal’ın her yaştan okuru eğlenceli ve kolay anlaşılır bir felsefe yolculuğuna çıkaran Felsefi Fabllar’ını Türkçede yayımladı. 

Basit ve ilgi çekici hikâyelerden oluşan fabllar, çok eski zamanlardan beri değerlerin, fikirlerin ve derin düşüncelerin anlaşılmasında ve iletilmesinde kilit rol oynamıştır. Bu geleneği takip ederek, sorular, referanslar ve anahtar kelimelerle düşünmeyi ve tartışmayı teşvik eden Felsefi Fabllar, çocuklarda zaten bulunan büyük sorular sorma, “felsefe yapma” hevesinin ve yeteneğinin keyifle yeşerebileceği verimli bir toprak sunuyor.

Felsefi Fabllar’da batı felsefesi, mitoloji ve doğu bilgeliklerinden alınan anlamlı ve basit 60 fabl, felsefe atölyesinin kapısını aralamanın ve gelecek yıllarda ileri düzeydeki felsefi sorulara daha cesurca yaklaşmanın önünü açıyor.

Murat Erşen’in Fransızcadan dilimize çevirdiği Felsefi Fabllar, raflarda ve internet satış sitelerinde!

Bilgi için: ayrintiyayingrubu.com/dinozor-genc

instagram.com/dinozorgenc

facebook.com/dinozorgenc

twitter.com/DinozorGenc

MICHEL PIQUEMAL HAKKINDA

Eğitim bilimleri üzerine doktora düzeyinde çalışmalar yapmış ve daha sonra öğretmenlik mesleğini sürdürmüştür. İlk gençlik romanı olan Samani, l’Indien Solitaire 1988’de yayımlanmıştır. O zamandan bu yana 200’den fazla eser yayımlamıştır. Kızılderililer ve felsefe gibi çeşitli konulara ilgi duymaktadır. Eserleri birçok ödül kazanmıştır, bunlardan biri 2006’da “Prix des Incorruptibles” ödülüdür. Ayrıca, Albin Michel yayınevinde “Carnets de Sagesse” ve “Paroles de” koleksiyonlarını kurmuştur ve bu serileri yönetmeye devam etmektedir. Gençler için felsefe kitapları da dahil olmak üzere birçok gençlik kitabı yazmıştır (Le Conteur Philosophe, Pikolo ile Felsefe Öğreniyorum Serisi). İlk romanı olan Le Cri du Poisson Rouge 2001’de yayımlanmıştır. Ayrıca, yetişkinler için kitaplar da yazmıştır, bunlar arasında denemeler (Heureux sans Dieu ni Religion, Hugo et Cie) ve liberalizme karşı bir broşür (LeProphète du Libéralisme 2005’te yayımlanmıştır) bulunmaktadır. 1989 yılında, gençlik romanı LeJobard ile büyük gençlik ödülünü kazanmıştır.

edebiyathaber.net (26 Ekim 2023)

Yorum yapın