“Detektif Sokratis Polisiyeleri”nin yeni kitabı raflarda

Ağustos 24, 2023

“Detektif Sokratis Polisiyeleri”nin yeni kitabı raflarda

Suphi Varım’ın “Detektif Sokratis Polisiyeleri” serisinin 10. kitabı Sokratis ve Cehennemlik Adamın Laneti Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Adam, debeleniyor, kanlı kuşa, hareket eden akrebe ve yılana bakıyordu. Öyle dehşet içindeydi ki ağzındaki bağ, haykırışlarını durduramıyordu artık. Gittikçe kasılıyordu. Kumral pelerini geriye savurdu, tuniğinin tokasını açtı, elini göğsüne sokup sivri uçlu bir kurşun levha çıkardı. Levhanın üzerinde lanet sözcükleri vardı. Ayrıca Kuş, yılan ve akrep figürleri nakşedilmişti. Kadın, levhayı hendeğe fırlattı. Hetairalar, gözlerini cansız bedene dikti. İkisinin de yüzleri sert, bakışları donuktu…

Detektif Sokratis, Bu kez yılanlar, akrepler ve kuşlara bezenmiş kadim bir lanetin izlerini sürüyor… Kan donduran cinayetlerin sebebi lanetin yazılı olduğu kil tabletler mi, yoksa… Detektif Sokratis’le birlikte bu gizemi çözmeye var mısınız?

Yazar hakkında

Eskiden profesyonel yönetici ve ekonomi doktoralı öğretim üyesiydi. Artık suç romanları yazıyor.

Thule Büyücüsü adlı casusluk romanıyla polisiye dünyasına adım attı. Bu yapıtı “Simirna Üçlemesi”nin DüelloKâbus ve Gölge romanları izledi. Karanlıkta İki Ceset romanı, “Dünya Kitap 2014 En İyi Telif Polisiye Roman Ödülü”ne değer görüldü. Bu roman Yunanca da yayımlandı. “Kızıl Üçleme”nin ilk iki kitabı Smirna Kızılı ve Karanlığımın Kızıl Geçidi ile Dedektif Çırağı adlı ilkgençlik polisiyesini kaleme aldı. 2017 yılında Detektif Sokratis Polisiyeleri’nin ilk kitabı, Sokratis’in Oyunları, Maceraperest Kitaplar’dan yayımlandı.

Halen polisiye edebiyat dergilerinde kuramsal makaleler yazıyor. İzmir’de yaşıyor.

edebiyathaber.net (24 Ağustos 2023)

Yorum yapın