“Deneysellik ve Arkeoloji” semineri 2 Aralık’ta

Ekim 30, 2015

“Deneysellik ve Arkeoloji” semineri 2 Aralık’ta

carsMSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümünün düzenlediği Çarşamba Seminerleri’nde 2 Aralık 2015 Çarşamba 11:00’de #Miras teması ile 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği yer alıyor.

İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü mezunu, 1995 yılından beri deniz arkeolojisi, deniz tarihi, antik gemiler ve yapımları konusu üzerine araştırmalar yapmakta olan Osman Erkurt, 2004 yılında kurulan 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği’nin başkanı olarak görev yapmakta. Uluburun II Reanimasyon, İzmir Kayıkları, Kaş Sualtı Arkeoparkı, Mordoğan Sualtı Arkeoparkı, İzmir-Foça-Marsilya Tarihe Yolculuk projelerinin koordinatörlüğünü yapmış olan Erkurt’un “Deneysellik ve Arkeoloji” başlıklı sunuşunun tanıtım metninden:

“Arkeologlar, tarihçiler, denizciler, mühendisler, tekne ustaları ve deniz gönüllülerinden oluşan derneğimiz, 2004 yılında İzmir-Urla’da kurulmuştur. Derneğimiz, ülkemizin zengin tarihini dünyaya tanıtmak amacıyla deniz tarihi ve deniz arkeolojisiyle ilgili araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalarda ortaya çıkan sonuçları, yeniden canlandırma projeleri, belgesel film, sergi, yayın, panel, konferans gibi etkinliklerle sunmaktadır.”

Yer: MSGSÜ Fındıklı Kampüsü / Video Konferans Salonu

edebiyathaber.net (30 Kasım 2015)

Yorum yapın