“Dene, Yanıl, Öğren!” serisiyle çocukların hayatı kolaylaşıyor

Aralık 13, 2019

“Dene, Yanıl, Öğren!” serisiyle çocukların hayatı kolaylaşıyor

Christian Lamblin’in yazdığı, Régis Faller ve Charlotte Roederer’in resimlediği 8 kitaplık “Dene, Yanıl, Öğren!” serisi, 5 ve üzeri yaş grubu için Uçanbalık Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Çocukken öğrenilen korku ve alışkanlıkları hafife almayın!

Cingöz karanlıktan korkuyor, Zeytin annesiyle babası ayrılsın istemiyor, Püskül bir türlü uyumak bilmiyor, Zıpır televizyon izlemekten kendini alamıyor…

Birileri utangaç Zeytin, hayalci Cingöz, akıllı Püskül ve yaramaz Zıpır gibi çocuklara yol göstermeli. Peki ama nasıl?..

Karanlık korkusu, okula gitme isteksizliği, arkadaşlar arasında anlaşmazlık, televizyon bağımlılığı, kardeş kıskançlığı, anne-baba ayrılığı, uyku alışkanlığı kazandırma ve akran zorbalığı gibi çocukların günlük yaşantısına dair “can alıcı” konulara değinen “Dene, Yanıl, Öğren!” kitapları ile küçük detayları aşıp geçmek büyük mutlulukları keşfetmek artık çok kolay!

Fransız yazar Christian Lamblin’in özgün, faydalı, aynı zamanda eğlenceli serisi “Dene, Yanıl, Öğren!” Uçanbalık etiketiyle yeniden raflara giriyor…

Erken öğrenme çağındaki çocukların sıklıkla yaşadığı yersiz korku ve ısrarcı davranış temelli sorunları aşabilmeleri için yaratılan dizinin benzerlerinden en büyük farkı, ünlü çocuk doktoru EDWIGE ANTIER’nin ebeveynlere özel hazırlamış olduğu rehber. Soru-cevap şeklinde, bilimsel açıklamalar ve öneriler ışığında düzenlenen yardımcı kaynak niteliğindeki bu rehberde, basit ve kullanılabilir bilgilerin tümü kitabın özgün hikâyesiyle uyum içinde; hem anne baba hem de çocuk için bir okuma ahengi yaratıyor.

Çocukların sosyal yaşama adapte olma sürecinde üstesinden gelmekte zorlandıkları birtakım duygu ve davranışları mercek altına alan “Dene, Yanıl, Öğren!” kitapları, çocuklara ve dolayısıyla tüm anne babalara hayatı kolaylaştırıyor.

Hayat çok güzel! Küçük detayları aş geç, büyük mutlulukları keşfet.

Tadımlık>>>

CİNGÖZ KARANLIKTAN KORKUYOR

ZEYTİN OKULA GİTMEK İSTEMİYOR

PÜSKÜL İLE ZEYTİN ANLAŞAMIYOR

ZIPIR SÜREKLİ TELEVİZYON İZLİYOR

Türkçeleştiren: Ceylan Uslu

CİNGÖZ’ÜN KARDEŞİ OLUYOR

ZEYTİN ANNESİYLE BABASI AYRILSIN İSTEMİYOR

PÜSKÜL UYUMAK İSTEMİYOR

ZIPIR ÇOK KAVGACI

Türkçeleştiren: Olcay Mağden Ünal

Etiketler: Aile ilişkileri, duygular, hayal gücü, iletişim, okul yaşamı, sorun çözme, üretim ve tüketim, sağlıklı yaşam

edebiyathaber.net (13 Aralık 2019)

Yorum yapın