Demokan Atasoy hikâyelerini keşfetmek için

Mayıs 4, 2023

Demokan Atasoy hikâyelerini keşfetmek için

Demokan Atasoy’un İçine Çekenler adlı kitabı Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Ruhlarındaki karanlığı dumana boğan, bazısı savaşan bazısı teslim olan, her nefeste kaygılarını sağaltırken ölüm meleğine nanik yapan, dertlerini sarıp ucunu yakan ve her seferinde içine çekenlerin maceraları.

Demokan Atasoy’un sisli puslu hikâyelerinin içinde gezinirken bazen nefesinizi tutacak bazen de derin bir nefes alıp sıradaki maceranın dumanını içinize çekerken bulacaksınız kendinizi.

Çok kısa bir an için yaşlı adamı uyandırıp sigarasının parmağını yakacağı konusunda uyarmayı düşünse de karşı taraftan onu gözleyen gençlerin anlattıkları acımasız adamı hatırlayınca bu fikrinden hızla vazgeçti. Uzanıp adamın parmakları arasındaki izmariti kaparak yere attı ve üzerine bastı. Aynı anda sanki rüzgâr esmeyi, güvercinler uçmayı bırakmışçasına, büyük bir sessizlik kapladı hanı. Evrende sadece Arda, yıpranmış mokaseninin tabanı ve altında ezilirken sönmeye direnen izmaritin ateşi kaldı. O an sonsuzluk kadar uzun, hem de hiç olmamışçasına kısaydı.

Oğlak Yayınları, Demokan Atasoy’un kaleminin küllerini silkelediği İçine Çekenler’i yayımlamaktan gurur duyar.

Tadımlık>>>

Yazar hakkında

Eski Ankaralı, yeni İstanbullu. Turizm ve Sinema okudu. Özel televizyonlarda yönetmenlik ve yapımcılık yaptı. Sektördeki ikinci yılında, “Yaşam Ustaları” adlı programıyla, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin TV Programı dalında Yılın Başarılı Gazetecisi Ödülü’nü kazandı. İstanbul için, maceralı, hikâyeli, müzikli turistik mobil uygulama üretti.

Bir yandan ortaklarıyla beraber Gerisi Hikâye adlı (podcast) internet radyo programını üretirken diğer yandan senaryolarını çekecek yapımcı avında. Öyküleri Yabani Dergi ve Lemur Dergi’de yayımlandı.

Jules Verne Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu Öykü Yarışması’nda dereceye giren öyküsü “Kuzey Yıldızı Üçlemesi” Hayalgücünün Merkezine Seyahat adlı seçkide yayımlandı. Anadolu Korku Öyküleri’ne “Kuyu”, “Gece Işığı” ve “Sakın!”; Aşkın Karanlık Yüzü’ne “Hülya Bu Ya!”; Karanlık Yılbaşı Öyküleri’ne “Karanlık Bedava” adlı öyküleriyle dahil oldu.

Aylık sinema dergisi Rabarba Şenlik’te, “Canavarlar, Yaratıklar, Manyaklar” adlı korku bölümünü hazırlayıp korku sanatlarını sinemaseverlere gerçek yüzüyle tanıtmaya devam ediyor.

edebiyathaber.net (4 Mayıs 2023)

Yorum yapın