Cüneyt Ayral’dan “Tembel Gurmeler İçin Sandviçler ve Salatalar”

Kasım 6, 2023

Cüneyt Ayral’dan “Tembel Gurmeler İçin Sandviçler ve Salatalar”

Cüneyt Ayral’ın “Tembel Gurmeler İçin Sandviçler ve Salatalar” adlı kitabı Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kim korkar sandviç ve salatadan?

Cüneyt Ayral, Tembel Gurmeler İçin Sandviçler ve Salatalar kitabında birbirinden lezzetli ve yapması kolay salata ve sandviç reçeteleri veriyor.

Sokak lezzetlerinden vegan tariflere, şeflerden yazarların mutfaklarına uzanan sohbeti keyifli bu kitabı mideniz guruldamadan okuyamayacak, mutfağa koşup ağzınıza layık bir sandviç ve lezzetli bir salata yapmadan duramayacak, Ayral’ın dostları; Deniz Gürsoy, Sevinç Uzcan, İ. Can Şiram, Çiğdem Bakırcıoğlu, Elvan Sayar, Işın Beril Tetik ve Çağatay Yaşmut’un da tarifleriyle katkıda bulunduğu bu lezzet şölenini elinizden bırakamayacaksınız.

Evden çalışma yönteminin hızla yaygınlaşması belki de bu kitabın değerini artıracak oluşumlardan biridir, çünkü zevk ve alışkanlıkları inanılmaz bir hızla tüketme yeteneği olan insanlar bir süre sonra, “hep aynı” olan tatlardan vazgeçecekler ve evlerinde ürettikleri salata ve sandviçleri özleyip bu kitabın sayfalarında gezinmeye başlayacaklar. Roka yaprakları ile pastırmanın birlikte yarattıkları lezzeti belki de bu kitapla keşfedecekler.

Yazar hakkında

İstanbul’da 1954 yılında doğdu, yüksek öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra çeşitli gazete, radyo ve televizyon kanallarında çalıştı. Pek çok radyo – televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 1982’den başlayarak 17 yıl sanayicilik yaptı. Gazeteciliğe erken yaşlarında başladı ve hiç ara vermeden sürdürdü. 1996 yılında tamamen bu mesleğe döndü. Şiirleri ve yazıları pek çok dergi ve gazetede yayımlandı.

Şiir, roman ve deneme türünde kitapları yayımlandı. AFSAD Ankara Fotograf Sanatçıları Derneği’nin kuruluşunda bulundu (1977) ve ilk genel sekreteri oldu, iki kez fotograf sergisi açtı, pek çok yerli ve yabancı sanatçının küratörlüğünü üstlendi. 1989-1993 yılları arasında Kostantıniyye Haberleri Gazetesi’ni yayımladı.

Cüneyt Ayral 1997 yılından bu yana Fransa’da yaşıyor. Benim Paris’im adlı kitabının eşliğinde Paris turları düzenliyor.

edebiyathaber.net (6 Kasım 2023)

Yorum yapın