Cüneyt Ayral’dan “Paris Bambaşka”

Kasım 7, 2023

Cüneyt Ayral’dan “Paris Bambaşka”

Cüneyt Ayral‘ın “Paris Bambaşka” adlı kitabı Oğlak Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Catacombes’da aklınızdan garip şeyler geçmeye başlıyor. Kime şiirler yazdığınızı düşünüyorsunuz, neden ille de o kadınla sevişmek istediğinizi de soruyorsunuz kendinize. Para kazanmak için nasıl da boş bir çabanın içinde olduğunuzu anlıyorsunuz. Her şeyin sonuçta bu çukurdaki kemikler ve kurukafalar kalabalığına varacağını anlayıp şaşkına dönüyorsunuz.

Paris’te yaşamak da, âşık olmak da, ölmek de bir ayrıcalıktır.

Adaletin olmadığı bir dünyada yaşamakta olduğunuzu, Adalet saraylarının görkemi ile örtülmeye çalışıldığını ilk defa burada düşüneceksiniz.

Cüneyt Ayral, Benim Parisim’den sonra, Paris Bambaşka kitabıyla yine Oğlak Yayınları’nda.

Yazar hakkında

İstanbul’da 1954 yılında doğdu, yüksek öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra çeşitli gazete, radyo ve televizyon kanallarında çalıştı. Pek çok radyo – televizyon programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 1982’den başlayarak 17 yıl sanayicilik yaptı. Gazeteciliğe erken yaşlarında başladı ve hiç ara vermeden sürdürdü. 1996 yılında tamamen bu mesleğe döndü. Şiirleri ve yazıları pek çok dergi ve gazetede yayımlandı.

Şiir, roman ve deneme türünde kitapları yayımlandı. AFSAD Ankara Fotograf Sanatçıları Derneği’nin kuruluşunda bulundu (1977) ve ilk genel sekreteri oldu, iki kez fotograf sergisi açtı, pek çok yerli ve yabancı sanatçının küratörlüğünü üstlendi. 1989-1993 yılları arasında Kostantıniyye Haberleri Gazetesi’ni yayımladı.

Cüneyt Ayral 1997 yılından bu yana Fransa’da yaşıyor. Benim Paris’im adlı kitabının eşliğinde Paris turları düzenliyor.

edebiyathaber.net (7 Kasım 2023)

Yorum yapın