Çok satan iletişim kitabının yeni baskısı raflarda

Temmuz 4, 2024

Çok satan iletişim kitabının yeni baskısı raflarda

Mikael Krogerus ve Roman Tschäppeler’in İletişim Kitabı yeni baskısı ve Fatma Özmeral çevirisiyle The Kitap Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Kitapları dünya çapında çok satan yazarlar Mikael Krogerus ve Roman Tschäppeler, İletişim Kitabı’nda Aristo’nun retorik hakkındaki düşüncelerinden Proust Anketine, Edward L. Bernays’in “halkla ilişkiler” taktiklerinden Harvard müzakere yöntemlerine kadar geniş bir yelpazeye yayılan 44 farklı iletişim teorisinin gündelik hayatın her alanındaki uygulanabilirliğini test ediyor. Esasında zor ve karmaşık olan bu fikirleri ele alarak bunları günlük iletişimde uygulanabilecek kolay stratejilere dönüştürüp eğlenceli şemalarla destekliyor.

Bu kitapta, daha iyi bir iş toplantısı yapmanın inceliklerinden, kafanızdaki düşünceleri geliştirmeye ya da kaliteli dinleme becerilerinizi artırmanın yollarından, muhabbet etmenin altın kurallarına kadar farklı iletişim alanlarındaki teorik bilgilerin ve iş tavsiyelerinin mizahla birleştirilip pratiğe döküldüğünü göreceksiniz. İş, kişisel iletişim, ilişkiler ve dil gibi konularda öne sürülen fikirlerle sadece iletişimde neyi geliştireceğinizi değil, nasıl geliştireceğinizi de öğrenmiş olacaksınız.

İster CEO olun isterse de yolun başında bir acemi, ya da sadece evdeki ilişkilerinizi geliştirmek istiyor olun, bu zekice görselleştirilmiş ve yoğunlaştırılmış rehber, iletişim becerilerinizi geliştirmenize ve hayatta anlamlı bağlantılar kurmanıza yardım edecek. Okurken attığınız kahkahalar da cabası.

Yazar Hakkında:

Mikael Krogerus, 1976 doğumlu, Das Magazin’de editördür. Daha önce, New York’taki Chat the Planet adlı televizyon gençlik programı ve Zürih’teki NZZ Folio için çalışmıştır. 1978 doğumlu olan Roman Tschäppeler, 2003 yılında film, kampanya ve trans-medya kültürel projeleri tasarlayıp ürettiği stüdyo Guzo’yu kurmuştur. Her ikisi de Danimarka’da bulunan Kaospilot İşletme Okulundan mezundur. Aynı zamanda uluslararası en çok satan Stratejik Karar Kitabı’nın 50 Başarı Modelinin ve basit kuramlarda karmaşık teorileri açıkladıkları diğer üç kitabın da yazarlarıdır. Düzenli olarak, buluşlarını eski model bir kara tahta üzerinde gösterdikleri sunumlar ve dersler veriyorlar.

Yorum yapın