Çocuklara neşeli bir roman: “Stan Gezegeni”

Eylül 21, 2023

Çocuklara neşeli bir roman: “Stan Gezegeni”

Elaine Wickson’un yazdığı, Chris Judge’ın resimlediği “Stan Gezegeni”, Onur Varır çevirisiyle Bilgi Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bazen hayatımı anlamlandırmanın tek yolu her şeyi grafiklere ve şemalara dökmek…

Ama o bile hayatımın normalden ne kadar uzak olduğunu gösteriyor, özellikle de küçük kardeşim Fred’in!

Umarım burada hayatta kalmak için faydalı ipuçları bulursun. Bulamazsan da en azından hayatının benimkinden çok daha az karmaşık olduğunu bilmek seni neşelendirir!

Tadımlık>>>

Stan Gezegeni’ne Övgüler

“Kardeşliğe dair muhteşem gözlemler içeren, komik bir roman. Stan Gezegeni samimi, zekice unsurlarla, kahkahalarla dolu bir hikâye.” 

Andy Shepherd, Ejderha Yetiştiren Çocuk’un Yazarı

“Matematiksel kavramlarla, uzayla ilgili bilgilerle dolu bir kitabın bu kadar eğlenceli olması harika. Okurlar bu kitabı bir oturuşta bitirmek isteyecek.” 

BookTrust

“Uzay, aile ilişkileri, dostluk; hepsi bu son derece eğlenceli hikâyeye zekice dahil edilmiş… Çok akıcı ve komik bir kitap.” 

Andrea Reece

“Stan Gezegeni’ne bayıldım. Stan ve erkek kardeşi Fred ne kadar komik, sevimli ve sıra dışı insanlar. Muhteşem bir kitap.” 

Margaret Pemberton

“Bu harika kitapta Stan’le ve oldukça eğlenceli aile üyeleri ve arkadaşlarıyla tanışıyoruz. Yazar zekice bir hikâyeyi, ustalıkla çizilmiş grafiklerle birleştirerek son zamanların en özgün ve komik çocuk kitabını yaratmış.” 

Bob Stone

“Bu sevimli hikâye, duygusal anların yanı sıra güneş sistemi, meteor çukurları, dinozorlar ve iklim değişikliğiyle ilgili ilginç bilgiler de içeriyor. Aynı zamanda, ister beş yaşında sümüklü bir çocuk olun, ister emekli olmak üzere olan bir müze müdürü, hepimizin dünyada bir fark yaratabileceğini hatırlatıyor. Canlı ve sevimli karakterleri olan bu kitabın ardından Fox ailesinin gelecek maceralarını dört gözle bekleyeceksiniz.” 

Oxford Owl

edebiyathaber.net (21 Eylül 2023)

Yorum yapın