Masthead header

Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali 4-6 Nisan’da

Üçüncü Çevrimdışı İstanbul Uluslararası Şiir Festivali (ISTANBUL OFFLINE Poetry Festival) 4-6 Nisan tarihleri arasında, 10 ülkeden toplam 20 şairin katılımıyla gerçekleştirilecek.

“Şiir 4.0: Yapay Sinir Ağları” temasını gündeme getirecek olan festivalin onur konuğu ülke Macaristan, onur konuğu şairiyse Metin Celal. Festival kapsamında şiir performanslarının yanı sıra çeviri atölyesi, üniversite etkinlikleri, sanat rotası yürüyüşü, şarap tadımı, yuvarlak masa toplantısı, dans ve müzik performansları düzenlenecek. Çağdaş dansçı Yazı Köz ve Hezarfen Orkestra’nın kurucusu, viyola virtüözü Ulrich Mertin defestivalde sahne alacak..

2009 yılında gerçekleştirilen ve 100’ün üzerinde genç yazarın katıldığı Word-Express yolculuğunun 10’uncu yılının da kutlanacağı festivalde, Avrupa festivaller birliği Versopolis’in özel bir etkinliği gerçekleştirilecek ve seçilmiş etkinlikler Literary Europe Live programı kapsamında dünyanın her yerinden seyredilebilecek. Eş başkanlığı şairler Efe Duyan ve Gökçenur Ç.’nin tarafından yapılan, koordinatörlüğü Selahattin Yolgiden tarafından üstlenilen festivalin organizasyon kurulunda Ayşegül Gürsel Duyan, Çağla Meknuze, Emrullah Alp, Güray Yolukar ve Tunca Çaylant bulunuyor. Festivale; Metin Celal (Onur Konuğu), Anastasia Gavrilovici (Romanya), Anat Zacharia (İsrail), André Ferenc (Macaristan/Romanya), Anna Terék (Macaristan/Sırbistan), Benji Horvath (Macaristan/Romanya), Claudiu Komartin (Romanya), Hajnal Csilla Nagy (Macaristan /Slovakya), Ivan Hristov (Bulgaristan), Marko Pogacar (Hırvatistan), Mehmet Altun (Türkiye), Milan Dobricic (Sırbistan), Nia Davies (Galler), Nurduran Duman (Türkiye), Pelin Özer (Türkiye), Phoebe Giannisi (Yunanistan), Radu Vancu (Romanya), Rhys Trimble (Galler), Umut Yalım (Türkiye), Yaprak Damla Yıldırım (Türkiye) şiirleriyle katılacak.

Festivaldeki tüm etkinlikler ücretsiz.

Festival programı

4 Nisan Perşembe

14.00: Şiir Dinletisi, Yeditepe Üniversitesi

19.00: Çeviri Atölyesi Şiir Dinletisi, Macar Kültür Merkezi

5 Nisan Cuma

15.00: Yuvarlak Masa Toplantısı, DAM Kültür Merkezi: Şiir 4.0: Nöral Ağlar / Şiir Bağları Nasıl Canlı Kalır?

19.00: Şiir Dinletisi ve Sohbet: Onur Konuğu Metin Celal Şiiri

Gökhan Arslan, Nilay Özer, Emrullah Alp ve Gökçenur Ç.’nin konuşmalarıyla

6 Nisan Cumartesi

13.00: Şairler eşliğinde Sanat Rotası Yürüyüşü*: Masumiyet Müzesi, Mixer, artSümer, SALT Galata, Galeri BU, Pera Müzesi

19.00: Şiir, Müzik ve Dans Performansı / Word-Express 10’uncu Yıl Kutlaması – Yazı Köz’ün dansı; Alexandra Büchler ve Zerrin Yılmaz’ın katılımıyla, DAM Kültür Merkezi

21:00: Konser: Ulrich Mertin, DAM Kültür Merkezi

edebiyathaber.net (3 Nisan 2019)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r