Masthead header

Cep telefonu fotoğrafçılığı rehberi: “Fotoğraf Cepte”

fotograf_cepte_kapakFaruk Akbaş’ın kareleriyle hazırlanan “Fotoğraf Cepte”, cep telefonuyla fotoğraf çekiminin püf noktalarını anlatıyor.

Gazella Turizm ve Türkiye’nin önde gelen gezi-belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş’ın kareleriyle hazırlanan Fotoğraf Cepte, cep telefonuyla fotoğraf çekmenin püf noktalarını dünyanın dört bir yanında çekilmiş örnek fotoğraflar ile anlatırken, fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesi temel fotoğrafçılık bilgileriyle donatıyor. İster toplumsal olaylarda yurttaş gazeteciliğine ilgi duyun, ister seyahatlerinizde anılarınızı ölümsüzleştirin… “Cep telefonuyla nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim?” sorusunun yanıtı artık bu kitapta.

Mobil fotoğraf sanatının ve mobil haberciliğin gündelik hayatımıza bu kadar işlediği bir dönemde, cep telefonuyla çekilen fotoğraflarda görsel anlatım sanatının derinliklerine inen yepyeni bir kitapla karşı karşıyayız.

Uyum, zıtlık, renk gibi kompozisyon öğelerinden farklı ışık koşullarında en iyi çekim tekniklerine kadar farklı konu başlıklarını örnek fotoğraf ve yorumlarla işleyen kitap, Gazella Turizm’in uzmanlık alanı olan seyahat fotoğrafçılığına ağırlık verirken, son yıllarda dünya gündemini yönlendiren yurttaş gazeteciliğinin ve sosyal ağların önemine de değiniyor. Kitabın sonunda yer alan sözlük ise, temel fotoğrafçılık tekniklerine hâkim olmak için iyi bir başlangıç.

Editörlüğünü Emrah Yaralı’nın yaptığı, metinlerini Gökhan Korkmazgil ve Umut Ersoy’un kaleme aldığı 138 sayfalık kitap, fotoğraf meraklısı gezginler için başucu kitabı olabilecek nitelikte.

edebiyathaber.net (17 Temmuz 2014)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r