Can Göknil’in kitapları tiyatro sahnesinde canlanıyor

Şubat 22, 2012

Can Göknil’in kitapları tiyatro sahnesinde canlanıyor

30 yılı aşkın bir süredir çocuklar için kitaplar yayımlayan Can Çocuk Yayınları ile Kumbaracı50Çocuk işbirliğiyle her yaştan çocuklar için düzenlenen “Can’lı Kitap Günleri”nin ikincisinde, sahneye Can Göknil’in kitapları taşınıyor.

Çocuklara tiyatroyu sevdirmek ve tiyatroya gitme alışkanlığı kazandırmak amacıyla her ay gerçekleştirilecek etkinliklerde, Can Çocuk Yayınları’ndan seçilen bir öykü kitabının birkaç öyküsü ya da bir çocuk romanının bölümleri okunuyor ve aynı anda da sahneleniyor. 

Ücretsiz etkinliklerde amaç, çocuklara yalnızca eseri okumak yerine, eserin dünyasından karakterleri oyun yoluyla tanıtmak, dinledikleri eseri kukla, nesne ve benzeri materyallerle o anda zihin dünyalarında canlandırabilmelerini sağlamak. Aynı zamanda çocuk edebiyatı için eserler veren yazarlarla çocukları bir araya getirmek…

Sizleri, her ayın son pazarını çocuklarınızla birlikte tiyatroda geçirmeye davet ediyoruz…

İlki Ocak ayı sonunda Sevim Ak’ın “Toto ve Şemsiyesi” kitabından iki öykünün sahneye taşınmasıyla gerçekleştirilen “Can’lı Kitap Günleri”nin ikincisi, 26 Şubat günü… 

Can Göknil’in çocuklar için yazıp resimlendirdiği “Kuyruksuz”, “Babasının Başka Evi Var” ve “Renkli Öcüler” kitaplarından bölümler hem okunacak hem de oynanacak. Ayrıca Can Göknil de hem oyunu izlemek hem de çocukların sorularını yanıtlamak üzere orada olacak. 

Tarih: 26 Şubat 2012 Pazar

Saat: 15.00

Yer: Kumbaracı 50 sahnesi – Kumbaracı Yokuşu no: 50 Beyoğlu/İstanbul

Kaynak: edebiyathaber.net (22 Şubat 2012)

Yorum yapın