“Can Almanak 2015” yayımlandı

Aralık 22, 2015

“Can Almanak 2015” yayımlandı

ALMANAK KAPAK BASKI FINAL 02Can Yayınları, kültür-sanat dünyasını yakından takip etmek isteyenler için “Can Almanak 2015”i yayımladı.

Tanıtım bülteninden

Kütüphanelerde dikkat çekecek bir cilde, gün boyu yanınızda taşıyabileceğiniz bir boyuta ve kültür sanat olaylarını sansürsüz ele alan bir içeriğe sahip olan “Can Almanak 2015” hafızasını taze tutmak isteyenler için harika bir kaynak. 2015 yılı boyunca kültür-sanat dünyamızda yaşanan olaylar, dikkat çekici gelişmeler, ödüller, aramızdan ayrılanlar ve çok daha fazlası, tarih sıralamasıyla karşımızda. Özel fotoğraflar ve Pınar Kür, Ahmet Ümit, Metin Akpınar, Arif Keskiner, Seçkin Selvi, Kerem Görsev, Karin Karakaşlı, Metin Üstündağ, Sırma Köksal, Cem Erciyes gibi usta kalemlerden özel yazılar, bütün yılı değerlendirmemizi sağlıyor.

Sansürsüz kültür-sanat yıllığı alt başlığıyla yayınlanan “Can Almanak 2015” Yekta Kopan’ın bir projesi. Almanak Yekta Kopan, Zeynep Miraç, Sibel Oral ve Emre Taylan’dan oluşan bir ekibin imzasını taşıyor. Muhsin Akgün’ün görsel editörlüğünü, Hüseyin Sandık’ın tasarımını, Aret Bedik Şahumyan’ın tasarım uygulamasını yaptığı çalışmanın geniş bir yayın kurulu var.

“Can Almanak 2015” yılın son günlerinde kültür-sanat dünyasının parçası olmak isteyen herkesin hem kendisine hem de dostlarına vereceği en güzel hediyelerden biri.

edebiyathaber.net (22 Aralık 2015)

Yorum yapın