Masthead header

Bu gemide maceradan kaçış yok!

yedi_uyurlar_korsanlar_guverteye_3_kapak.inddSebastiano Ruiz Mignone’un Korsanlar Güverteye serisinin üçüncü kitabı Yedi Uyurlar 10 yaş ve üstü çocuklar için Can Çocuk Yayınları tarafından yayımlandı.

Açık denizlerde soluk kesen maceralarıyla Korsanlar Güverteye serisinde heyecan artarak devam ediyor! “Dünya Çocukları Ödülü”ne layık görülen İtalyan yazar Sebastiano Ruiz Mignone’un yazdığı bu müthiş serüvenle dünyayı gezerek maceradan maceraya atılıyoruz. Serinin üçüncü kitabı Yedi Uyurlar gene heyecanla, zalim korsanlar ve tuhaf diyarlarla dolu!

Bir korsan gemisinin güvertesinde bulunan sandığın içinden bir harita çıkarsa neler olur? Korsanların şansı yaver giderse harita saklı bir hazinenin yerini gösterir. O zaman da yelkenleri açmaktan başka çare yoktur… Mongard ve adamları, Ateşkusan’ı yok ederken ele geçirdikleri haritanın izinde Yedi Uyurlar heykellerinin peşine düşüyor ve böylece binbir maceraya davet çıkarıyorlar. Üstelik bu kitapta maceraya kadın korsanlar ve altından mitolojik heykeller de katılıyor!

 “Doğruya doğru, insandan daha büyük, altından yedi heykel hangi korsanın ağzını sulandırmazdı ki? Timmy’nin Ateşkusan’ı batırmadan evvel bulduğu eski haritada yaklaşık da olsa tapınağın yeri gösterilmişti. Öyle bir tapınak varsa onu kesin bulacaklardı. Makas lakaplı Kaptan Mongard bundan adı kadar emindi.”

Sebastiano Ruiz Mignore

Yıllarca edebiyat dersleri verdiği Torino’da yaşıyor. Radyo, televizyon ve tiyatro için metin yazarlığı yaptı. Yirminin üzerindeki çocuk kitabı yazdı, kitapları başka dillere çevrildi. 1996’da “Dünya Çocukları Ödülü”ne layık görüldü. Bütün Bayraklara Karşı ve Ateşkusan’ın Batırın adlı kitapları Can Çocuk Yayınları’ndan çıktı.

edebiyathaber.net (7 Ağustos 2015)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r