Masthead header

“Blog Kraliçesi” kitap çıkardı

Forbes dergisinin “Kadınlara Yönelik En iyi 100 internet sitesi” listesinde yer alan thebloggess.com ile dünya çapında üne kavuşan blog yazarı Jenny Lawson’ın,  Hiç Olmamış Gibi Yapalım  adlı kitabı Bora Evren çevirisiyle Yabancı Yayınları’nca yayımlandı.

2011 Weblog ödüllerinde finalistlerden biri olan Jenny Lawson’ın  sıradışı güncesi olarak da nitelendirilebilen  “Hiç Olmamış Gibi Yapalım”; Goodreads.com’da, aldığı binlerce oyla 2012’nin “en iyi mizah kitabı” seçildi.  Kişisel bloğu thebloggess.com ile ayda milyonlarca kez ziyaret edildiğinden “Blog Kraliçesi” olarak ün salmış Jenny Lawson; Obama, Ellen DeGeneres, Today Show gibi pek çok önemli isim tarafından Twitter gibi sosyal mecralarda takip ediliyor. Lawson’ın ilk kitabı olan “Hiç Olmamış Gibi Yapalım”, New York Times’ın çoksatar listesinde 1. numaraya çıkıp 6 aydan fazla listede kaldı.

Lawson, “Hiç Olmamış Gibi Yapalım”ı, “Bu kitap şaşırtıcı bir keşifle ilgili; korkutucu biçimde insani anların –sanki hiç olmamışlar gibi yapmayı tercih ettiğimiz anların– aslında bizi bugün olduğumuz kişiye dönüştüren anlar olduklarının keşfi… Hayatımın en iyi hikâyelerini bu kitaba sakladım.”  sözleriyle özetliyor. Obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, panik atak, kaygı bozukluğu gibi hastalıklardan muzdarip olan Lawson; “bu kadarı da olamaz” dedirten anılarını oldukça samimi bir dille anlatıyor. Eve getirdiği vahşi hayvanlarla çocukluk yıllarını rezil eden babasını, eşiyle tanışma hikâyesini, 15 yıl boyunca çalıştığı insan kaynakları sektörünü, muzdarip olduğu tüm psikolojik rahatsızlıkların hayatı üzerindeki etkisini eğlenceli bir şekilde okuyucusuyla paylaşıyor. Bu sıradışı hayat hikâyesinin ne kadarının gerçek, ne kadarının abartı olduğunu açıklamayan Lawson, yaşadığımız hayatta neyin normal neyin anormal olduğunu eğlenceli ve farklı bir şekilde anlatıyor.

edebiyathaber.net (5 Temmuz 2013)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r