“Bir Başka Dünyanın Çocukları” serisinden “Köpekler” ve “Kediler” yayımlandı

Mart 23, 2016

“Bir Başka Dünyanın Çocukları” serisinden “Köpekler” ve “Kediler” yayımlandı

BirBaskaDunyaninCocuklariKEDILER.inddBanu Aydın’ın yazdığı “Bir Başka Dünyanın Çocukları” serisinden “Köpekler” ve “Kediler” adlı kitaplar İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Hayatı boyunca hayvanlarla yaşayan Banu Aydın’ın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan iki kitabı Bir Başka Dünyanın Çocukları/Köpekler ve Bir Başka Dünyanın Çocukları/Kediler, diğer kedi köpek kitaplarından çok farklı!

Bakımları, beslenmeleri, sağlıkları gibi konuların yanında okurken duygulanacağınız yaşanmış hikâyelerin de bulunduğu bu kitapların tüm telif geliri sokak hayvanları ve arazi çocuklarına bağışlanacak.

“Şüphesiz ‘hayvan’ deyince aynı şeyi anlamıyoruz,” diyor Banu Aydın. Dünyanın insanların olduğu kadar hayvanların da olduğunu savunarak onlar için elinden geleni ardına koymuyor. Eziyet gören, yaralanan, koltuğu tırmaladığı için sokağa atılan binlerce kedi ve köpeğin kurtulması için yorulmadan, inancını kaybetmeden çalışıyor. Boş arazilere terk edilen yüzlerce köpeğe her hafta battaniye, mama ve en önemlisi sevgi götürüyor. Evinde 6 köpek ve 4 kediyle yaşadığı için onları çok iyi tanıyor. İşte bu kitaplar Aydın’ın onlarla ilgili sayısız tecrübelerinden oluşuyor.

Eğitimlerinden beslenmelerine, ırklardan hangi cinsin sizin için daha uygun bir arkadaş olacağına birçok konunun işlendiği bu kitaplarda ayrıca veteriner hekimlerin kaleme aldığı aşı takvimi, hastalıklar vb. konular da bulunuyor.

Sadece kedi, köpek sahipleri için değil, sahiplenmek isteyenler için de bir kılavuz olan bu kitapların tüm telif geliri Kemerburgaz bölgesinde haftanın 6 günü besleme, tedavi ve koruma alanları yapılan 300’e yakın sokak hayvanı ve arazi çocuklarına bağışlanacaktır.

Çaresiz bir varlık görünce dönüp gitmeyin, belki de hayattaki en büyük sınavınız budur!

Banu Aydın

İstanbul’da doğan Banu Aydın, Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra sekiz yıl çeşitli bankalarda uluslararası para ve sermaye piyasaları alanında çalıştı.

Hayatının büyük bir kısmını aile çiftliğinde geçiren Banu Aydın, on bir yıldır iletişim ve reklam sektöründe çalışmakta ve yedi yıldır 13 Reklam ad.co’da ajans başkanı olarak görev yapmaktadır.

edebiyathaber.net (23 Mart 2016)

Yorum yapın