Masthead header

“Ben Suat Derviş, Fosforlu Cevriye’nin Yazarı” yayımlandı

Osman Balcıgil’in Ben Suat Derviş, Fosforlu Cevriye’nin Yazarı adlı romanı Genç Destek Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yazdığı biyografik romanlarla adından söz ettiren Osman Balcıgil’in Ben Suat Derviş, Fosforlu Cevriye’nin Yazarı adlı kitabı Genç Destek Yayınları’ndan çıktı. Dünyaca ünlü yazar ve gazeteci Suat Derviş’in yaşamını gençler için kaleme alan yazar, yalın anlatımı ve sürükleyici kurgusuyla da öne çıkıyor.

Arka kapaktan:

Çok satan CELİLE, ELA GÖZLÜ PARS, YEŞİL MÜREKKEP ve İPEK SABAHLIK romanlarının yazarı Osman Balcıgil, Türk edebiyatının dünyaca ünlü kadın yazarı ve gazetecisi Suat Derviş’in hayatını gençler için romanlaştırdı.

BEN SUAT DERVİŞ, FOSFORLU CEVRİYE’NİN YAZARI adlı bu kitap, Nâzım Hikmet’in adına şiirler yazdığı büyük yazar Suat Derviş’in soluk kesen dramını, naif bir anlatımla ve sürükleyici bir kurguyla anlatıyor.

Saraylı bir annenin kızı olarak varlıklı bir hayata doğan Suat Derviş, ne yazık ki son nefesini verirken yoksulluk içindeydi. Üstelik üzerinde saraylı annesinin hediyesi olan sabahlığı örtülüydü.

Aydın fikirleri ve sivri kalemiyle çok genç yaşta siyaset dünyasının da dikkatini çeken Suat Derviş, döneminin aydınlarının gördüğü eziyetten de nasibini aldı. Zorlu ama gıpta edilecek bir mücadelenin parçası oldu. Almanya’da Suzet Doli, Fransa’da Suat Derwish ismiyle basılan kitapları yurtdışında da büyük ilgi gördü.

BEN SUAT DERVİŞ, FOSFORLU CEVRİYE’NİN YAZARI adlı bu kitabı, bazen heyecanla, bazen şaşkınlıkla okuyacaksınız.

edebiyathaber.net (30 Ocak 2018)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r