“Ben Nazım” müzikalinin ücretsiz davetiyeleri Radar İstanbul’da

Eylül 13, 2022

“Ben Nazım” müzikalinin ücretsiz davetiyeleri Radar İstanbul’da

Sanatseverleri Nazım Hikmet’in hayatına ve aşklarına tanıklık etmeye çağıran “Ben Nazım” müzikalinin dünya prömiyeri için ücretsiz davetiyeler, Radar İstanbul uygulamasında yer alıyor. 

Zülfü Livaneli dünden bugüne şarkılarının yeni düzenlemeleri ve Engin Hepileri’nin başarılı oyunculuğuyla Nazım Hikmet’in hayatını sahneye taşıyan “Ben Nazım” müzikalinin prömiyeri, 20 Eylül Salı akşamı 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla halka açık olarak gerçekleştirilecek. 

Dünya standartlarında bir hikâye anlatıcılığıyla Türkiye’ye yeni bir müzikal anlayışı getirme hedefiyle yola çıkan biyografik müzikal “Ben Nazım”, 1970’ten bu yana Nazım Hikmet şiirlerini besteleyen usta sanatçı Zülfü Livaneli’nin tüm dünyada yorumlanmış şarkılarından oluşuyor. Müzik direktörlüğünü ve 40 kişilik Symphonista Orkestrası’nın şefliğini Rengim Gökmen’in üstlendiği müzikalin rejisi ve koreografisi Mehmet Balkan’ın imzasını taşıyor. Metinlerini Şirin Aktemur’un kaleme aldığı “Ben Nazım” müzikali için Livaneli bestelerinin yeniden düzenlemelerini ise Tolga Taviş yaptı.

Nazım Hikmet’e hayat veren Engin Hepileri’ye sahnede Vera rolünde İlke Kodal, Piraye rolünde Deniz Alp ve Münevver rolünde Petek Çetintemel eşlik ediyor. RockA grubu ve solistler Görkem Ezgi Yıldırım (soprano), Sibel Gürsoy (vokal), Zeynep Halvaşi (mezzo soprano), Petra Nachtmanova (vokal, bağlama), Serkan Taylan (tenor), Mehmet Yılmaz (bas bariton) ve Teyfik Rodos’un (bas) sesleriyle mozaik bir anlatı oluşturdukları gösteride Duende Global Çağdaş Dans Topluluğu ise büyüleyici danslarıyla yer alıyor. Yaklaşık 100 kişilik bir ekibin yer aldığı “Ben Nazım” müzikalinde Nazım Hikmet rolünü Engin Hepileri ve Hakan Özgömeç dönüşümlü olarak üstleniyor.

Duende Global prodüksiyonu olarak sahneye konan “Ben Nazım” müzikalinin ilk temsili, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla halka açık olarak gerçekleşecek. İki perdelik müzikalin 20 Eylül 2022 Salı akşamı 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek prömiyerinin ücretsiz davetiyeleri, Radar İstanbul uygulaması üzerinden temin edilebilir.

Bilgi için: instagram.com/bennazimmuzikali

bennazim.com

edebiyathaber.net (13 Eylül 2022)

Yorum yapın