Behzat Ç. geri dönüyor

Ağustos 22, 2016

Behzat Ç. geri dönüyor

behzatYazar Emrah Serbes, “Behzat Ç.” dizisinin “Behzat Ç.: İmamların Öcü” adıyla ekrana döneceğini duyurdu.

Cumhuriyet’ten Ceren Çıplak’ın sorularını yanıtlayan Serbes, “Eski ekip toplandık, bir aradayız. Bu işi yeniden yapmak istiyoruz. Behzat Ç.’nin ekranlara dönmesi için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

Dizinin büyük ihtimalle 2017’nin ocak ayında izleyiciyle buluşacağını belirten Serbes, “Nerede yaparızı şu an bilemiyorum” dedi.

Behzat Ç.’nin yazarı, dizinin her zaman muhalif bir tonu olacağını söyleyerek, yeni bölümlerinde üstü örtülen 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasından 15 Temmuz darbe girişimine kadar giden süreci konu edeceklerini söyledi: “17-25 Aralık operasyonlarından sonra emniyette pek polis kalmadığı için mecburen Behzat Ç.’yi geri alacaklar, yani 17-25 Aralık sürecinden sonra emniyette devam etmiş olacak. Cinayet büroda. Ondan sonra başlayacak bizim hikayemiz. Bizim hikâyemiz 15 Temmuz’dan önce başlayacak. Darbe girişimine giden süreçten önce 10 Temmuz 2016’da başlayacak.”

Erdal Beşikçioğlu’nun canlandırdığı Behzat Ç. Karakterinin Ankara’da yaşanan katliamlara tanık olduğunu belirten Serbes, “Behzat Ç. 10 Ekim Ankara Gar katliamının tramvasını da yaşayacak ama kendi hayatını da sürdürecek” dedi.

Emrah Serbes’in hayatı ve kitapları için>>>

edebiyathaber.net (22 Ağustos 2016)

Yorum yapın