Masthead header

“Attila İlhan Şiir Ödülü” başvuruları açıldı

atila-ilhanUsta şair Attila İlhan’ın anısını yaşatmak ve edebiyat dünyasına yeni yetenekler kazandırmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, şiir yarışması açtı.

Birinci seçilecek eserin sahibi, “Attila İlhan Şiir Ödülü”nün ve 6 bin TL’nin sahibi olacak. Ödül töreni, İlhan’ın doğum yıldönümü olan 15 Haziran 2016 tarihinde yapılacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler; eserlerini elden, posta ya da kargoyla, 22 Nisan 2016 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ulaştırabilecek.

Yarışmanın jürisinde ise edebiyat dünyasının önemli isimlerinden Doğan Hızlan, Ataol Behramoğlu, Hüseyin Yurttaş, Hidayet Karakuş, Ünal Ersözlü, Tuğrul Keskin ve Attila İlhan’ın ailesi adına Kerem Alışık yer alacak. Jürinin değerlendirmeleri sonucunda birinci seçilecek eser, Attila İlhan’ın doğum günü olan 15 Haziran’da, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek törenle açıklanacak. “Attila İlhan Şiir Ödülü”ne layık görülen eserin sahibine, 6 bin TL para ödülü de verilecek. Yarışma ve katılım koşullarına ilişkin detaylı bilgi, Karşıyaka Belediyesi’nin resmi web sitesi www.karsiyaka.bel.tr adresinden alınabilecek.

edebiyathaber.net (5 Ocak 2016)

 • Cihangir Gülegen - 29/01/2016 - 10:48

  Yazınızın son cümlesindeki http://www.karsiyaka.bel.tr bağlantınız, kod hatasında dolayı çalışmıyor; bilginiz olsun.

  Ya da boşuna uğraşmayın, zira Karşıyaka Belediyesi’nin sitesinde şiir yarışmasıyla ilgili güncel duyuru yok. Aratıp bulduğunuzda da başvuru şartlarının olduğu sayfa çalışmıyor. :)cevaplakapat

 • büşra yiğit - 13/02/2016 - 16:05

  e- posta ile yollanıyor mu?cevaplakapat

 • gamze öztürk - 02/03/2016 - 18:47

  Kaç şiirle katılabiliyoruz yazım.kuralları önemli mi daha önce facebookun özel mesaj bölümünden,whatsapptan arkadaşlarımızla paylaştıgımız ve herhangi bir dergide yayinlanan şiirle katılmamızda sorun çıkar mıcevaplakapat

 • gamze öztürk - 02/03/2016 - 18:50

  Ayrıca şiirin konusu nedir. Bu soruları burdan soruyorum çünkü bağlantı açılmıyorcevaplakapat

 • Meryem Önalan - 09/03/2016 - 01:22

  Kaç şiir yazacağımiz vede dosyaları nasıl hazirlayacagimiz hakkında bilgi verir misinizcevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r