Aslı Tohumcu’dan etkileyici bir roman: “Durmadan Leyla”

Nisan 10, 2018

Aslı Tohumcu’dan etkileyici bir roman: “Durmadan Leyla”

Aslı Tohumcu‘nun “Durmadan Leyla” adlı romanı İletişim Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

“Tanga da giyerim, paçalı don da. İster alırım kılımı tüyümü, ister uzatırım. İster şortla dolanırım, ister açarım dekoltemi. Sormam kimseye!” dedi ikinci kadehi kafasına dikmeden önce. “İster otururum evimde, istersem çıkarım dışarı dilediğim saatte.”

Kurt gibi acıkmış libidolar ve durup durup çoğalan arzular, affedersiniz ama, çeke sündüre aşklar… Eros, dünyayı izliyor, hınzır ve güzel, dilinde göğe uzanan çiller.

Durmadan Leyla, yarım kafiyeli, hafif terbiyesiz ve kırık bir fars. İsmi lazım değil bir dişinin seyrü sefer zamanları.  Sarmaş salaş uyuyan ve uyanan kahkaha.

Aslı Tohumcu, yol üstündeki erkek sürülerini, ahlâkın hımhımlarını tuhaf bir rüyayı anlatır gibi anlatıyor.

Kitaptan bir bölüm okumak için>>>

Aslı Tohumcu

Aralık 1974’te Leverkusen’de doğdu, Bursa’da büyüdü. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimi gördü; çeşitli yayınevlerinde editörlük, TRT 2’de sunuculuk ve danışmanlık yaptı; kitap ekleri çıkardı. 2003’te Abis, 2006’da Yok Bana Sensiz Hayat, 2010’da Şeytan Geçti ve Taş Uykusu, 2014’te Ölü Reşat, 2017’de Sevil de Sevme adlı kitapları yayımlandı. 2015’te Kutlukhan Kutlu ile Güçoburlar adlı derlemeyi hazırladı. Kitapları çeşitli dillere çevrilen Tohumcu, Kadın Öykülerinde İstanbulİstanbul Sokakları (101 Yazardan 100 Sokak) ve Merhaba Asker adlı derlemelere öyküleriyle katkıda bulundu. 2017’de Sevil de Sevme (Seyhan Argun’un çizgileriyle) adlı öyküsü yayımlandı. Çocuklar İçin Bolbadim GünlükleriEksimus SerüvenleriKaradankaçanlarDünyayı Döndüren KızÜç, İkiii, Birr, Ateş! ve Hışır Hışır Kırt Kırt adlı kitapları yazdı. Kızı Tomris’le İstanbul’da yaşıyor.

edebiyathaber.net (10 Nisan 2018)

Yorum yapın