Masthead header

Aslı Erdoğan, yaşadığı sağlık sorunu için destek bekliyor

Eserleri birçok dile çevrilen, Fransa’da Lire Dergisi tarafından “Geleceğin 50 Yazarı” arasında gösterilen Aslı Erdoğan, sağlık sorunları nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor.

Aldığı bir edebiyat bursu ile Avusturya’nın Graz kentine giden ünlü yazar, ani bir kanamayla kaldırıldığı hastane tarafından kanaması devam etmesine rağmen kapının önüne konulduğunu söyleyerek dostlarından yardım istedi.

Erdoğan koşulların daha iyi olduğunu düşündüğü başkent Viyana’ya geçmek ya da Türkiye’ye dönmek istiyor.

Erdoğan, gönderdiği e-postada şunları yazdı:

“Durum çok ciddi. Cuma günü yumurtalık kanseri olup olamadığımı öğreneceğim. Ama daha büyük bir olasılıkla acilen alınması gereken bir fissur söz konusu. Buradaki doktorlar korkunç davrandılar, kanamalı halimle kapının önüne koydular. Uyuşturucusuz biyopsi almaktan tutun da yarı baygın halimle bir saat bekletmeye dek her şeyi yaşadım. Acilen doğru dürüst tedavi edilebileceğim bir şehre, beni dinleyecek doktorlara ihtiyacım var. Viyana en yakın seçenek. Yolculuk yapabilirsem, İstanbul’a dönmek istiyorum ama sınırda derdimi anlatamamaktan korkuyorum. Gerçekten şimdi dayanışmaya ihtiyacım var. Yani dönme kararı verirsem, birkaç gün içinde bu kararı vermeliyim, neler olabilir, kim destek olabilir?

22 Mart 2013

 • ömer leventoğlu - 22/03/2013 - 13:04

  viyanada bir doktor arkadaşım var, şimdi ona durumu yazdım… ancak aslı erdoğana nasıl ulaşacak, benim mail adresime bazı referanslar yazarsanız sevinirim…
  selamlar…cevaplakapat

 • melek fidan - 22/03/2013 - 20:51

  Tam anlayamadım. Türkiye’ye dönerse sınırda niye sorun olacak? Pasaportumu yok? Destek kampanyasının nedeni ne acaba? Açıklama gelirse sevinirim. Doktor ya da hastane mi tavsiye etmemiz gerekiyor. Elbette herkese yardım ettiğimiz gibi kendisine de yardımcı oluruz.cevaplakapat

 • can b. - 25/03/2013 - 09:03

  Ne gibi bir destek söz konusu? Cern’de çalışmış yüksek mühendisin nasıl bir desteğe ihtiyacı olabilir?cevaplakapat

 • Ali Yusufyan - 09/06/2014 - 16:53

  Şimdiki durumu hakkında bilginiz var mı?cevaplakapat

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r