Arter’in “Ağaçlar Nerede?” atölyesinde katılımcılar bir orman yaratacak

Temmuz 13, 2022

Arter’in “Ağaçlar Nerede?” atölyesinde katılımcılar bir orman yaratacak

Sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde Arter’de yetişkinler için düzenlenen Perşembe Atölyeleri, 23 Haziran Perşembe günü saat 14:00’te “Ağaçlar Nerede?” atölyesiyle devam ediyor. Arter’de devam eden Locus Solus başlıklı grup sergisinden yola çıkan atölyede katılımcılar, kullanılmış kâğıtlardan bir orman oluşturacaklar.

Her yaştan katılımcının yaratıcı süreçleri deneyimlemelerini amaçlayan Arter Öğrenme Programı’nın sergiler etrafında şekillenen etkinlikleri, hem çevrimiçi hem de fiziksel ortamda düzenleniyor. Program kapsamında sanatçı Güneş Terkol yürütücülüğünde düzenlenen ve eserler üzerine bir sohbetle başlayan Perşembe Atölyeleri, çeşitli üretim yöntemleri ve malzemelerin sunduğu imkânların araştırılmasıyla devam ediyor.

23 Haziran 2022 Perşembe günü saat 14:00’te Atölye’de gerçekleşecek “Ağaçlar Nerede?”nin içeriği, Thomas Geiger’in Arter’de devam eden Locus Solus başlıklı grup sergisinde yer alan eserlerinden yola çıkıyor. Katılımcılar, atölye kapsamında sergiyi ziyaret etmelerinin ardından Geiger’in kitap kapaklarını küçük ölçekli ağaç heykellerine dönüştürdüğü yapıtlarından esinle, eski dergileri ve gazete kâğıtlarını kullanarak bir orman yaratacaklar.

Perşembe Atölyeleri, Arter’in güncel sergilerinden seçilen farklı yapıtlar aracılığıyla çağdaş sanatta yorumlama ve üretim süreçlerinin keşfedilmesini amaçlıyor. Sınırlı sayıda katılımcı ve gerekli sağlık önlemleriyle gerçekleşecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; [email protected] adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

GÜNEŞ TERKOL HAKKINDA

Güneş Terkol(d.1981, Ankara) 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. 2018 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nde pedagojik formasyonunu tamamladı. Sanatçı, işlerinde kumaş, dikiş, ses ve desen üzerinden toplumsal cinsiyet konularıyla ilgileniyor. Ortaklaşa çalışmaların ve müşterek bir amaçla bir araya gelişlerin çok önemli olduğuna inanan sanatçı, farklı ülke ve şehirlerde yaptığı atölye çalışmalarında, atölyeye katılan bireylerin gündelik gerçekliklerinden ve hayallerinden yola çıkarak kolektif işler üretiyor. Sanatçı, 2005 yılından beri bireysel çalışmalarının yanı sıra Ha Za Vu Zu sanat kolektifi ile de üretimler yapıyor ve ayrıca müzik grubu GuGuOu ile performanslarına devam ediyor.

edebiyathaber.net (13 Temmuz 2022)

edebiyathaber.net (13 Temmuz 2022)

Yorum yapın