Arayış Ormanı serisi üçüncü kitabıyla devam ediyor

Aralık 16, 2021

Arayış Ormanı serisi üçüncü kitabıyla devam ediyor

Göktuğ Canbaba’nın “Arayış Ormanı” serisinin üçüncü kitabı Cadıların Gecesi, 10 ve üzeri yaş grubu için Doğan Çocuk tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Çocuk edebiyatının en sevilen kalemlerinden Göktuğ Canbaba’nın başlattığı nefes kesici Arayış Ormanı serisi yeni kitabıyla devam ediyor. Serinin üçüncü kitabı Cadıların Gecesi Canbaba’nın her zamanki kendine has anlatımı ve sürükleyici atmosferiyle okurlarıyla buluşuyor. Bu yeni macerada Diyar’ın Bekçi’sini zorlu bir görev bekliyor.

Her iki dünyanın da geleceği Deniz’in ellerinde. Ama önce, geceleri onu teslim alan çocuk ruhtan kurtulmalı. Tek çaresi, Kadim Bekçi’nin sözünü ettiği Harabe Şehir’e ulaşmak. Bu da Bekçi ve dostları Ena ile Levia için zorlu bir yolculuk demek. Ancak bu kez aralarına yeni bir yol arkadaşı katılıyor: Kızıl. Onlara rehberlik edecek bu haşarı çocuk şans mı yoksa bir bela mı? 

Yapacakları yolculuk bu sorunun da yanıtı olacak. Deniz, cadıların korkunç planlarıyla hesaplaşmadan önce korkularıyla, zayıflıklarıyla, ruhlarla ve kendiyle yüzleşecek. Peki ya cadılar… Onlar da boş durmuyor. Diyarı karanlık bir sis kaplıyor. Gemmu Ana, Felis, Kâbus Ovası’ndan çıkmayı başaran Kül Büyücüsü ve diğerleri… Konsey’in etkisi azalırken cadıların hâkimiyeti tüm diyara yayılıyor. Diyarın koruyucusu Bekçi elini çabuk tutmalı. Yoksa her şey için çok geç olacak.

edebiyathaber.net (16 Aralık 2021)

Yorum yapın