Masthead header

Alamet Dergi ikinci sayısıyla raflarda

Cahit Berkay, Vedat Özdemiroğlu, Cezmi Ersöz, Yıldıray Şahinler, Murat Arda, Deniz Hamzaoğlu, Bilge Kösebalaban başta olmak üzere, kendine sanatın birçok dalında yer bulmuş bir kadroyla Alamet Dergi Temmuz-Ağustos sayısı yayımlandı.

‪Mayıs-Haziran sayısında Nejat Uygur kapağı ve dosyasıyla yayın hayatına merhaba diyen Alamet Dergi’nin Temmuz-Ağustos sayısının kapağında ve dosyasında Cem Karaca bulunuyor. “Bindik bi’ Alamet’e” sloganıyla çıkan derginin giriş yazısını “Hunileriniz hazırsa, ikinci sayı ile biz geldik sevgili okur…” çağrısıyla derginin editörü Şeniz Aylan yazdı.

‪Temmuz-Ağustos sayısının başrollerinden, hayatımızın her noktasında besteleri ve gitarının naif sesiyle yer almış olan Cahit Berkay ile kapak konuğu Cem Karaca hakkında yapılan samimi bir söyleşi var.

‪Alamet Dergi’ye röportaj veren isim, tiyatro ve sinema oyuncusu, yazar, yönetmen Yıldıray Şahinler.

‪Vedat Özdemiroğlu’nun şahsına münhasır şiirleri, “Taksim Bahçesi” kitabının yazarı Murat Arda’nın, yönetmen, tiyatro ve dizi oyuncusu Deniz Hamzaoğlu’nun kaleme aldığı hikayeleri, Cezmi Ersöz’ün yüreklere işlemiş kaleminden çıkan şiirleri Alamet Dergi’de yer alıyor.

‪Ayrıca:

‪Kitap eleştirileriyle; Merve Turhan, Aylin Kaplan,

‪Öykü, araştırma ve hikayeleriyle; Koray Dokuman, Özenç Yılmaz, Lavinya Öz, Zeliha Kına, Tuğberk Bahadırtürk, Tolga Türkyılmaz, Behçet Akgün, Ali Bircan Teke, Uğur Günel, Hüseyin Kızılırmak, Burak Çapan,

‪Şiirleriyle; Oğuz Can, Gizem Ecer, Saadet Gadiri, Uğur Akkaş, Fulya Ordu,

‪“Bakış Açısı” kişisel gelişim kitabının yazarı, yaşam koçu Demet Baykal’ın röportajı,

‪Direc-t grubunun solisti Bilge Kösebalaban’ın özel koleksiyonları,

‪Portfolyo köşesinin bu ayki konuğu olan ressam Dicle Çiftçi’ın röportajı , Alamet Dergi’nin ikinci sayısında.

‪Genel Yayın Yönetmenliği’ni Tufan Kızılırmak’ın üstlendiği Alamet Dergi, içeriğinin yanı sıra görsel tasarıma da önem vermiş. Derginin Kreatif Direktörlüğünü Ece Gürbüz yapıyor. Alamet mutfağının diğer kadrosu ise şöyle: Yayın Danışmanı Özercan Döleneken, Yazı ve İçerik Aylin Kaplan, Son Okuyucu Zekiye Özbaş.

edebiyathaber.net (26 Temmuz 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r