Akdeniz Şiir Festivali’ne bu sene Türkiye’den katılacak isim belli oldu

Mayıs 3, 2023

Akdeniz Şiir Festivali’ne bu sene Türkiye’den katılacak isim belli oldu

Bu sene 26’ncısı düzenlenen, dünyanın en önemli edebiyat etkinliklerinden biri olan Yaşayan Sesler Akdeniz Şiir Festivali’ne (Festival Voix Vives de Méditerranée en Méditerranée)  Türkiye’den Seyyidhan Kömürcü davet edildi. 

Çağdaş Akdeniz şairlerini bir araya getiren bu köklü festivale her yıl Türkiye’den bir veya iki şair davet ediliyor.  Festivale katılacak olan Seyyidhan Kömürcü’nün Kendinin AğacıHasar Ayini ve Dünya Lekesi kitapları Everest Yayınları etiketiyle yayımlanıyor.

26 yıldır Temmuz ayında dokuz gün boyunca Akdeniz’in dört bir yanından pek çok şairi ağırlayarak çağdaş Akdeniz şiirini kutlayan festival, bu yıl 21-29 Temmuz’da gerçekleşecek. Ülkelerden davet edilen şairleri, Paul Valéry’nin şehri olarak bilinen Fransa’nın liman kenti Sète’te dokuz gün boyunca açık havada, tarihi mekânlarda ve teknelerde gerçekleşen etkinliklerde, şiir dinletileri ve konferanslara katılacak. Müzisyenler, öykücüler, oyuncular, şarkıcılar, koreograflar, 680’den fazla şiirsel ve müzikal performansta şairlere eşlik edecek.

edebiyathaber.net (3 Mayıs 2023)

Yorum yapın