Masthead header

Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması başladı

AGS afis 330x660 V-3Akbank Sanat ve Resim ve Heykel Müzeleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Akbank Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi” Yarışması başvuruları başladı.

Resim, fotoğraf, video, heykel, seramik, yerleştirme ve yeni medya gibi çağdaş sanatın tüm ifade biçimlerine yer veren yarışma, bu yıl “Güzelliğin Yavaş Oku/ Zamanın Şimşeği”* temasında gerçekleştirilecek.

Adayların 28 Şubat 2017, Salı gününe kadar akbank_gso@akbank.com internet adresi üzerinden ya da posta yoluyla başvurabileceği yarışma; 40 yaş altındaki tüm T.C. vatandaşlarının katılımına açık.

Yarışma jürisinin değerlendirmesi sonucu; birinciliğe değer görülen eser 15.000 TL., ikinci 10.000 TL., üçüncü ise 5.000 TL. para ödülü almaya hak kazanırken, ödül alan ve jüri tarafından sergilenmeye değer görülen eserler, Nisan-Mayıs 2017 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta düzenlenecek sergiyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

*Güzelliğin yavaş oku Nietzsche’nin güzellik konusunu değerlendirirken yaptığı tanım. Nietzsche, aniden insanı vuran değil, onu yavaş yavaş saran bir güzelliğin daha üstün olduğunu düşünüyordu. Bu güzelliğin neticede rüyalarımıza sızacağından ve bizi bütünüyle ele geçireceğinden bahsediyordu. Kim bilir belki de, işleseydi bu süreç, o güzellik tarafından ele geçirilmiş insanların yaratacağı dünya daha iyi bir dünya olacaktı. Oysa çok hızlı bir dünyada yaşıyoruz. Zaman bir şimşek gibi çakıp geçiyor. Her şey gitgide daha fazla ışık hızına erişmek peşinde. Haberleşme, yeni medyaların kullanımı, üretilen imgeler, yayılım, her şey bu şimşek hızında yaşanıyor. Güzeli de bu koşullarda yaşayacağız. O zaman ne olacak, bizi sarmayan, bize nüfuz etmeyen, bizi kuşatmayan bir güzellikse söz konusu olan, dünya da güzelden arınacak, soyutlanacak mı?

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için:

www.akbanksanat.com/akbank_gso

akbank_gso@akbank.com

Tel: 0 212 252 35 00 (131)

Akbank Sanat İstiklal Cad No: 8 34435 Beyoğlu İstanbul

edebiyathaber.net (16 Ocak 2017)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r