26. İFSAK ve Sainte-Pulchérie festivali başlıyor

Şubat 20, 2020

26. İFSAK ve Sainte-Pulchérie festivali başlıyor

Bu yıl 26. kez düzenlenen İFSAK ve Sainte-Pulchérie festivali, 25 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Fransız Lisesi Salonları’nda izleyiciler ile buluşacak.

İFSAK 40. Ulusal Kısa Film Ve Belgesel Yarışması’na katılan filmler bu yıl İFSAK sinema biriminden Berna Kuleli, Murat Çetinkaya  ve yapımcı Sadik İncesu tarafından izlenerek ön elemeyi geçen filmler belirlendi. Geçen filmler yönetmen Yeşim Ustaoğlu tarafından değerlendirilerek en iyiler belirlenecek.

En iyi kurmaca, en iyi belgesel, en iyi canlandırma, en iyi deneysel dallarında ödül alan filmler 1 Mart 2020 Pazar günü Sainte-Pulcherie  Fransız Lisesi’nde yapılacak ödül töreninde açıklanacak. Ödül töreninin ardından bu yıl ödül alan filmlerin gösterimi de Sainte-Pulcherie  Fransız Lisesi’nde  yapılacak.

Seyfi Teoman anısına söyleşi

27 Şubat Perşembe günü saat 19:30’da İFSAK salonunda, 2012 yılında vefat eden yönetmen Seyfi Teoman anısına bir söyleşi  gerçekleşecek. Bu söyleşiye Yamaç Okur, Enis Köstepen, Özcan Vardar ve Emin Alper katılacak.

Yeşim Ustaoğlu ile söyleşi

Festivalin son günü olan 1 Mart 2020 tarihinde, yarışmanın tek seçicisi olan yönetmen Yeşim Ustaoğlu ile Rıza Kıraç’ın gerçekleştireceği bir söyleşi de olacak.

edebiyathaber.net (20 Şubat 2020)

Yorum yapın