2018 Bram Stoker En İyi Roman Ödüllü “Ağrı Dağı” yayımlandı

Mart 16, 2018

2018 Bram Stoker En İyi Roman Ödüllü “Ağrı Dağı” yayımlandı

Christopher Golden’ın “Ağrı Dağı” adlı ödüllü romanı, Cihan Karamancı çevirisiyle İthaki Yayınları tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Ağrı’da şiddetli bir deprem… Depremin yol açtığı çığ sonucu Ağrı Dağı’nda ortaya çıkan esrarengiz bir gemi… Bunun Nuh’un gemisi olduğuna dair sonu gelmez iddialar…

Maceracı bir çift olan Adam ile Meryem’in önderliğinde arkeologlar, akademisyenler, dağ rehberleri ve Türk hükümet görevlileri bu gizemli gemiye doğru fırtınalı Ağrı Dağı’nda yolculuğa çıkar. Orada buldukları ise tüm ekibi dehşete düşürür: bir tabut ve içinde korku verici bir ceset.

Tuhaf olaylar, esrarı çözmeye çalışırken mağarada mahsur kalan ekibin peşini bırakmaz. İlk cinayet işlendiğinde ve yalnız olmadıklarını anladıklarında ise artık çok geçtir: orada karşılaştıkları kötülük, yalnızca onları değil tüm insanlığı tehdit etmektedir.

“Christopher Golden böylesine farklı konuları sürükleyici ve heyecan verici bir romana dönüştürerek çok büyük bir iş başarmış.”

– josh malerman –

“Christopher Golden’ın ağrı dağı, Türkiye’deki ünlü dağın tepesinden çığ gibi düşen hareketli ve ürkütücü bir serüven. Dünyanın en eski hikâyelerinden birinin zekice, özgün ve korkutucu bir yeniden anlatımı.”

– paul tremblay –

“Ağrı Dağı, Christopher Golden’ın başyapıtı. Lovecraft’ın Deliliğin Dağlarında’sı ve John Carpenter’ın The Thing’i tadında bir roman. Bayıldım!”

– brian keene –

“Golden, içimizdeki karanlığa bir yüz ve bir isim veriyor. Sıradışı bir eser.”

– m.r. carey –

“Kısmen psikolojik-korku kısmen de doğaüstü gerilim kitabı olan ağrı dağı, bu türdeki kitaplar arasında bir şaheser. Sakın yatmadan önce okumayın!”

– Sarah pinborough –

edebiyathaber.net (16 Mart 2018)

Yorum yapın