10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 15-16 Haziran’da

Mayıs 13, 2022

10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 15-16 Haziran’da

Yayıncılık sektörünün ilgiyle beklediği Türkiye Yayıncılık Kurultayı 15-16 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından 2004 yılından beri iki yılda bir yayıncılık alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, sektörün sorunlarını ulusal ve uluslararası paydaşlarıyla tartışarak çözüm önerilerini bulabilmek adına farklı başlıklarda pek çok konuyu uzmanlarıyla birlikte ele alan Türkiye Yayıncılık Kurultayı, bu sene 15-16 Haziran 2022 tarihleri arasında çevrimiçinde gerçekleştirilecek.

Kurultayda, yayıncılıkta tarihi kriz koşulları, yayınlama özgürlüğü, kültürel çeşitliliğin korunması dijital dönüşüm, yeni iş modelleri ve yayıncılıkta güncel yasal düzenlemeler gibi konuları ele alınacak.

10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı yayıncılığın duayenlerinden Mehmet Ali Yalçın’a adandı.

MEHMET ALİ YALÇIN HAKKINDA

1940’lı yıllarda bir dönem gazetecilik yaptıktan sonra 1965’te May Yayınları’nı kuran Mehmet Ali Yalçın, kısa sürede çok önemli telif ve çeviri kitapları kültür yaşamımıza kazandırmıştır. Yayıncılar Derneği yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Yayıncılar Kooperatifi’nin (YAYKO) kurucusu ve başkanı olarak yayıncıların mesleki örgütlenmesi için çaba göstermiştir. Yalçın, 70’li yılların sonunda yaşanan derin toplumsal ve ekonomik bunalım sırasında, özellikle yayıncıları sarsan kâğıt sorununa çözüm bulmak için kooperatifin yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dönemin Sanayi Bakanı Nuri Bayar’ı ziyareti sırasında geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşama veda etmiştir.

10. Türkiye Yayıncılık Kurultayı’nın programı için sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz:

youtube.com/channel

instagram.com/turkiyeyayincilarbirligi

facebook.com/turkiyeyayincilarbirligi

twitter.com/turkyaybir

turkyaybir.org.tr

edebiyathaber.net (13 Mayıs 2022)

Yorum yapın