“Zihinsel Engelli ve Otizmli Bireylere Olumlu Davranışsal Destek” raflarda

Nisan 21, 2024

“Zihinsel Engelli ve Otizmli Bireylere Olumlu Davranışsal Destek” raflarda

Otizm de dahil olmak üzere zihinsel veya gelişimsel engelli çocuklarda ve yetişkinlerde zorlayıcı davranışları ele almak için pratik bir el kitabı…

Tanıtım metninden:

Zorlayıcı davranışlar durup dururken ortaya çıkmaz ve davranışı sergileyen kişi için anlamlıdır. Bu zorlayıcı davranış iletişimsel mi? Ya da altında ne yatıyor? Bu davranışları ve altında yatan sebepleri daha iyi anlamak ve yönetmek için araştırılıp yazılan Olumlu Davranışsal Destek şimdi Destek Yayınları etiketiyle Türkiye’de.

Arka Kapak Yazısı:

BİZDEN FARKLI OLANI TANIMAK CESARET İSTER!

Bu kitap zihinsel/gelişimsel yetersizlikte zorlayıcı davranışlar ile otistik bireyler hakkında erişilebilir, gerçekçi, pratik bilgiler veren eşsiz bir rehber! Aynı zamanda, zorlayıcı davranışın anlamı, bunları ele alış şeklimiz ve verdiğimiz karşılıklar üzerine daha büyük soruları gündeme getiren sıra dışı bir kaynak!

Tony Osgood bizleri, gelişimsel yetersizlik veya otizm tanısı konmuş kişilerle gerçekten tanışmaya teşvik ediyor. Bu girişimlerimizde özgünlük ve samimiyetin önemini vurguluyor. Sunduğu tavsiyeler, “olumlu davranış desteği” olarak adlandırılan uygulama kılavuzuna dayalı pratik bilgiler içeriyor.

Onların hikâyeleri bizimle ilgili değil; bizler onların hikâyesinde küçük karakterleriz sadece.

Yorum yapın