Yıldırım Türker’den denemeler: “Bahçe”

Ocak 23, 2020

Yıldırım Türker’den denemeler: “Bahçe”

Yıldırım Türker’in “Bahçe” adlı deneme kitabı Karakarga Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Yıldırım Türker yeni kitabı Bahçe‘de kendi bahçesinin en güzel köşesini paylaştığı her şeyi okurlarına sunuyor. Bu paylaşımlar bazen bir şehir, bazen bir mevsim ya da bir yazar, ressam, oyuncu üzerine olsa da aslında gün geçtikçe vahşileşen dünyamızda bizi ayakta tutanların ne olduğunu anlatıyor. Yıldırım Türker’in yazdığı, editörlüğünü Ahmet Mümtaz Taylan’ın titiz bir çalışmayla gerçekleştirdiği Bahçe, Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Arka kapak yazısı: 

Yıldırım Türker’den Güzellemeler

***

Hayatı savunmak adına durmadan ölüme bakmak; iyiliği savunmak adına durmadan kötülüğü tartmak zamanla insanın ruhunu köreltebilir. Uzun süre karanlıkta kaldıktan sonra güneşe çıktığında gözleri kamaşan adamın körleşmesi gibi.

Eğilmiş gündeme bakıyoruz. Sırtımız ağrıyor, birbirimize diyebileceklerimizi çoktan tükettik. En tehlikelisi, dünyayla ilişkimiz tahammül sanatına dönüştü.

Aydınlığı da paylaşabilmeliyiz. Bu dünyayı yaşanılası kılan insanların serüvenlerine dahil olabilmeliyiz. Kısır gündemlerin arasında kuruyup kalmamak için. Bahçe’de sizinle o insanları paylaşacağım.

-Yıldırım Türker

edebiyathaber.net (23 Ocak 2020)

Yorum yapın