Masthead header

YediYetmiş Dergi 1 Haziran’da yayında

YEDİYETMİSYediYetmiş Dergi 1 Haziran’da çıkacak ilk sayısıyla yayın yaşamına başlıyor.

Tanıtım bülteninden

Edebiyat dergileri geleneğinin çocuklar için de çekici olacak bir versiyonu olarak hazırlanan YediYetmiş Dergi 1 Haziran’da okurlarıyla buluşuyor.

“7’den 70’e edebiyat, kültür” sloganıyla yola çıkan derginin amacı, çocukların uygar, sanata ve edebiyata meraklı, doğaya, farklı olana saygılı bir yaşam sürmesine katkıda bulunmak. Çocuk eserleri vermiş ya da vermek isteyen edebiyatçılarla, yazarlarla birlikte oluşturulan dergide 10’a yakın farklı sanatçıdan desenler bulunacak, çocukların sıkılmaması için bilmeceler, oyunlar da olacak.

Ana gövde edebiyat

Derginin ana gövdesi edebiyat olurken, aralarda çocukların sıkılmamaları için çeşitli dikkat toplayıcı enstrümanlar, popüler şarkıcı/oyuncu söyleşilerinin de yer alacağı öğrenildi. Dergi, temel gayelerini “Çocuklara edebiyatçılarımızı tanıtmak, onları sıkmadan okumaya alıştırmak, ailelerin çocuklarıyla birlikte okumaktan keyif duyacakları nitelikli eserleri yayımlamak, masal okumak isteyen ailelere uygar masallar vermek, Otizm gibi, doğanın korunması gibi konularda farkındalık yaratmak” olarak açıklıyor. Barış İnce’nin hazırladığı dergide çok önemli edebiyatçı yer alıyor. Önceden çocuk eseri vermiş olan Ahmet Ümit, Can Dündar, Necati Tosuner, Canan Tan gibi isimler ve halen bu üretimin içerisinde olan İpek Ongun, Yalvaç Ural, Sevin Okyay, Ragıp Duran, Müge İplikçi, Fadime Uslu, Tolga Gümüşay gibi yazarlarla 30’a yakın eser yayımlanacak. Ahmet Büke, Meltem Gürle, Enver Aysever gibi yazarlar da çocuk eserleri vererek katkıda bulunacak. Haydar Ergülen de hem şiirleriyle, hem de edebiyat danışmanlığı görevi ile yer almış. Derginin popüler röportajlar bölümünde ise çocukların ve gençlerin sevdiği müzik grupları ve dizi oyuncuları yer alacak. Böylece YediYetmiş, ailelerin de çocukların da birlikte vakit geçirebilecekleri bir dergi yaratmayı hedefliyor.

İki ayda bir çıkacak

İki ayda bir, tamamen renkli olarak çıkacak YediYetmiş Dergi, ilk sayı 50 bin adetle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Yay Sat ile dağıtılarak tüm D&R’larda, Migros’larda Carrefour mağazalarında ve gazete bayilerinde bulunabilecek olan YediYetmiş, sosyal medyada etkin olarak yer alacak. 64 sayfalık Yediden Yetmişe Edebiyat&Kültür dergisi YediYetmiş Dergi’nin çıkış fiyatı ise 8 TL.

edebiyathaber.net (20 Mayıs 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r