Yaratıcılık dünyasının klasikleri arasında yer alan kitap yeni baskıda

Mayıs 30, 2024

Yaratıcılık dünyasının klasikleri arasında yer alan kitap yeni baskıda

James L. Adams’ın İyi Bir Fikir Bulma Sanatı adlı kitabının 3. baskısı Burak Yedek çevirisiyle the kitap tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden:

Bugün yaratıcılık, eskiden sanıldığı gibi belli başlı alanlar ve meslekler için değil, hayatın her alanında, her anında, tüm mesleklerde ve uğraşlarda hatta bireysel başarı ve mutlulukta da anahtar kelime.

Peki yaratıcılık sadece belli insanlarda bulunan bir yetenek mi?

Yoksa hepimizde zaten var olan bir güç mü?

James L. Adams, beynin yapısından başlayarak çalışma sistemine, genetik mirastan çevresel faktörlere uzanan bir yolculuğa çıkarıyor bizi ve yaratıcılığın hepimizde var olduğunu ancak aramıza bir dizi engelin girdiğini hatta bu engelleri bazen farkında olmadan bizzat bizim yarattığımızı gösteriyor. Üstelik tek bir alana sınırlı kalmadan disiplinler arası örnekler, birbirinden eğlenceli ve verimli egzersizlerle yapıyor bunu. 

Yaratıcılık dünyasının klasikleri arasında yer alan bu kitap, yayımlanışından otuz yıl sonra, yazarı tarafından günceli yakalamak adına yeni bilgiler ve içeriklerle zenginleştirildi. Bireysel yaratıcılıktan ekip yaratıcılığına, iş hayatından sanatsal üretime, her alanda, zihnimizle aramızdaki engelleri ortadan nasıl kaldıracağımızı anlatıyor İyi Fikir Bulma Sanatı.

Yaratıcı, problem çözücü, yeni yollar açıcı cevherimizle aramıza giren blokları kaldırmanın, yeni bir düşünce biçimi geliştirmenin yolları bu kitapta…

YAZAR HAKKINDA

James L. Adams, çeşitli bölümlerinde başkanlık yaptığı, tasarım ve yaratıcılık üzerine dersler verdiği ve birçok yürütme programına katıldığı Stanford Üniversitesinden emekli profesördür. Mühendis ve sanatçı olarak eğitim almış, dünya çapında kurumsal atölye çalışmaları yürütmüştür. Palo Alto, Kaliforniya’da yaşıyor.

edebiyathaber.net (30 Mayıs 2024)

Yorum yapın