Utku Lomlu ile Kitap Kapağı Tasarım Atölyesi 29 Mart’ta

Mart 20, 2019

Utku Lomlu ile Kitap Kapağı Tasarım Atölyesi 29 Mart’ta

Utku Lomlu ile Kitap Kapağı Tasarım Atölyesi 29 Mart Cuma 10.00-17.30 arasında SALT Galata’da düzenleniyor.

SALT, 55. Kütüphane Haftası’nda, grafik tasarım ve görsel iletişim tasarımı öğrencilerine yönelik bir atölye düzenliyor. Tasarımcı Utku Lomlu’nun yürütücülüğündeki programda, bir kitap kapağı tasarlamanın aşamaları incelenecek. Metni anlama, yorumlama ve fikre dâhil olma süreçleri üzerinden içeriğe uygun görsel karşılıklar geliştirilecek.

Atölyeye katılım 12 kişiyle sınırlı. Katılımcılardan InDesign programına hâkim olmaları ve dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmeleri beklenmekte. 22 Mart’a kadar [email protected] adresine ad, soyadı ile okul, bölüm ve iletişim bilgileri gönderilerek kayıt yaptırılabilir.

Utku Lomlu 2001-2013 yıllarında İletişim ve Everest yayınevlerinde sanat yönetmenliği yaptı ve kitap kapakları tasarladı. Can Yayınları kitaplarının kapak tasarımında değişim sürecini başlatan Lomlu, çeşitli alanlarda tasarım odaklı işler üretmek amacıyla 2013’te Lom Creative’i kurdu. 2016-2018 yıllarında Kadir Has Üniversitesi’nde enformasyon tasarımı alanında dersler verdi. Tasarımlarıyla aralarında GMK Ödülleri, European Design Awards, The Type Directors Club Awards ve American Institute of Graphic Arts Awards’ın da bulunduğu birçok ödüle layık görüldü.

edebiyathaber.net (20 Mart 2019)

Yorum yapın