Tutkulu bir aşk hikâyesi

Ekim 16, 2023

Tutkulu bir aşk hikâyesi

Helen Hoang’ın “Evlilik Provası” adlı romanı, Büşra Sak Bağrı çevirisiyle Epsilon Yayınevi tarafından yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Goodreads Yılın En İyi Aşk Romanı Ödülü’ne sahip Aşkın Formülü’nün devamı niteliğindeki Evlilik Provası, tutkulu bir aşk hikâyesiyle kalplerin sınırlarını aşıyor…

Asperger sendromlu Khải duyguları olmadığıyla bilinir; kimseye karşı bir şey hissetmez, kimseyle empati kuramaz ve tüm romantik ilişkilerden kaçınır. Annesi Khải’nin evlenmesini istemektedir, o ise kendisini rahat bırakmasını.

Böylece ikisi bir anlaşma yapar: Khải üç ay boyunca annesinin onun için seçtiği kadınla yaşayacaktır. Ve annesi Vietnam’a giderek Khải için doğru adayı bulmuştur bile: Esme…

Esme kendisi ve kızı için daha iyi bir hayat istemektedir. Buna sahip olmak içinse her şeyi yapmaya hazırdır, hatta ABD’ye uçup tamamen yabancı biriyle tanışıp onunla yaşamaya bile. Fakat Khải ne kadar çekici olsa da oldukça tuhaf biridir ve Esme’nin elinde onun kalbini kazanması için sadece üç ayı vardır.

Helen Hoang, bu romanında aşkın birden fazla yolu olduğunu kanıtlamaya çalışıyor ve aşkın engebeli yolunda uyum sağlamaya çalışan bir sevginin peşine düşüyor.

edebiyathaber.net (16 Ekim 2023) 

Yorum yapın