Türkiye tarihinin en renkli, en tuhaf, en bilinmedik, en heyecanlı sayfaları

Mart 25, 2022

Türkiye tarihinin en renkli, en tuhaf, en bilinmedik, en heyecanlı sayfaları

Cengiz Erdinç ve Murat Toklucu’nun “Kanun Dışında” adlı kitabı Doğan Kitap etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Kanunların dışında bir yerlerde, kumarhaneler, genelevler, polis fişleri, mahkeme zabıtları ve cezaevi koğuşları arasında kurnazlıkla inşa edilmiş hayali bir coğrafya, onun “seçkin” yurttaşları.

Bilek gücünden çok zekâ, vicdansızlık ya da düz gaddarlıkla tırmanılan şöhret basamakları.

Gazetelerin sararmış sayfalarında, kıyıya köşeye sürülmüş, en hatırlısı birkaç sütuna emanet edilmiş lakaplar, öyküler, anılar. Soygunlar, baskınlar, firarlar ve her türlü dalavere. 

Cengiz Erdinç ve Murat Toklucu, maharetli suçluların hikâyelerini anlattıkları Kanun Dışında’da Türkiye tarihinin en renkli, en tuhaf, en bilinmedik, en heyecanlı sayfalarını açıyorlar.

Tadımlık>>>

Yazarlar hakkında

Cengiz Erdinç, 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Yeşilköy Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. 1987 yılından itibaren gazete, dergi ve televizyonlarda çalıştı. Çetele (Doğan Yurdakul ile birlikte, 1998), Overdose Türkiye (2004), Gangster (2005) ve Adalet Savaşçısı (Doğan Yurdakul ile birlikte, 2012) adlı kitapları bulunuyor. 

Murat Toklucu, 1973 yılında doğdu. Bursa Erkek Lisesi’ni ve Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Bölümü’nü bitirdi. 1995 yılından itibaren çeşitli gazete, dergi ve televizyon kanallarında çalıştı. İletişim Yayınları’ndan çıkan Taraftarın Senle (2001), Türk Erkeği ve Diğer Mucizeler (2014) ve Nurcihan’ın Çamaşırları ve Diğer Meseleler (2015) adlı üç kitabı bulunuyor.

edebiyathaber.net (25 Mart 2022)

Yorum yapın