Masthead header

Türkiye sinemasının yeni ve ödüllü filmleri İstanbul Modern Sinema’da

1477982932_ruzgarda_salinan_nilufer__3_İstanbul Modern Sinema, Türkiye sinemasından yeni filmleri bir araya getirdiği Biz de Varız! programının beşincisini 10-24 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştiriyor.

İstanbul Modern Sinema’da Biz de Varız! programı başlıyor. Türk Tuborg A. Ş.’nin katkılarıyla 10-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek programda geçtiğimiz yıl adından söz ettiren, festivallerden ödüllerle dönen ama vizyonda yeterince yer bulamamış filmler yer alıyor.

Programda 2016’da çeşitli festivallerden ödüllerle dönen Toz Bezi, Ana Yurdu, Kasap Havası gibi filmlerin yanında bu yıl Yabancı Dilde Oscar adayı olarak Türkiye’yi temsil edecek olan Kalandar Soğuğu, Seren Yüce’nin uzun zamandır beklenen ikinci filmi Rüzgarda Salınan Nilüfer, Zeki Demirkubuz, Derviş Zaim gibi usta yönetmenlerin son yapımları, bu yıl Türkiye’den Cannes’a giden tek film olan Albüm, Adana ve Antalya Film festivalinden ödüllerle dönen Babamın Kanatları, Bülent Üstün’ün çizgi romanından animasyon uyarlaması Kötü Kedi Şerafettin, Can Evrenol’un özellikle yurtdışında büyük ilgi gören korku filmi Baskın ve dünya prömiyerlerini Berlin Film Festivali’nin Generation bölümünde yapan Mavi Bisiklet ve Rauf yer alıyor.

Yönetmen ve oyuncularla buluşma

Sinemaseverler gösterim sonrası yönetmen ve oyuncularla bir araya gelerek, izleyicilerin sorularını da yanıtlayacak. Sinemaseverlerle buluşacak olan yönetmen ve oyuncular arasında Derviş Zaim, Ahu Öztürk, Seren Yüce, , Songül Öden, Çiğdem Sezgin, Şenay Gürler, Atılay Uluışık, Esra Bezen Bilgin, Mehmet Kurtuluş, Ayşe Ünal yer alıyor.

Gösterim programı için>>>

edebiyathaber.net (2 Kasım 2016)

E-posta adresiniz yayınlanmaz ve paylaşılmaz. Gerekli alanlar yıldız ile gösterilmiştir *

*

*

Ç o k   O k u n a n l a r