Turgut Özakman’ın oğlundan iddialı bir manzum hikâye

Kasım 11, 2022

Turgut Özakman’ın oğlundan iddialı bir manzum hikâye

Kerem Özakman’ın “Ayışığından Kayan” adlı kitabı Bilgi Yayınevi etiketiyle yayımlandı.

Tanıtım bülteninden

Bir belediye başkanının kentin su, ulaşım, kanalizasyon, temizlik gibi sorunlarını çözmesi değil; ağaçları, yaprakları, yapraklardan süzülen ayışığını, mehtabı, o mehtabın yer aldığı göğü, göğün altındaki evleri, sokakları ve sokaklardaki yaşam tarzını, kısacası hayatı değiştirmesini şiirsel bir üslüpla ve bir masal tadında anlatmaktadır bu hikâye.

İnsanın isterse gökyüzünün rengine varıncaya kadar her şeyi değiştirip güzelleştirebileceğini gösteren sıra dışı, umut dolu bir eser…

Yazar hakkında

1956 yılının Eylül ayında, yazar bir babanın (Turgut Özakman) ve tiyatro çevirmeni bir annenin (Sevim Özakman) oğlu olarak Ankara’da doğdu. Çocukluğu ve gençliği tiyatro ve edebiyat çevresinin içinde geçti. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 1975 yılında Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi (ADMMA) Makine Mühendisliği Bölümü’nde başladığı yükseköğrenimini 1980’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını yaptı. 1983 yılında özel sektörde başladığı çalışma hayatına, çeşitli kuruluşlarda mühendislik ve yöneticilik yaptıktan sonra 1996 yılında kurduğu kendi şirketi ile devam etti. 17 yıldır ortağı olduğu şirkette yönetici/ortak olarak iş hayatını sürdürüyor. İstanbul’da yaşamakta olan Kerem Özakman bir kız çocuk babasıdır.

edebiyathaber.net (11 Kasım 2022)

Yorum yapın