Tudem kitapları dünya çocuklarıyla buluşuyor

Nisan 20, 2021

Tudem kitapları dünya çocuklarıyla buluşuyor

Tudem Yayın Grubu’nun The Black Cat Agency işbirliğiyle yürüttüğü yurtdışı telif çalışmaları bu dönemde büyük hareketlilik kazandı. Tudem yazarlarının eserleri, değişik dillere çevrilerek farklı ülkelerde yayımlandı.

Tudem, kitaplarının dünya çocuklarıyla buluşmasına aracılık eden Rights Guide‘ını da yeniledi. İncelemek için tıklayın.

Kolombiyalı çocuklar Nasreddin Hoca ile düşünmeyi öğrenecek!

Dünyaca ünlü Fransız filozof Oscar Brenifier‘nin, felsefe öğretmeni Isabelle Millon‘la birlikte kaleme aldığı Nasreddin Hoca ile Düşünmeyi Öğrenmek isimli kitap geçtiğimiz ay Kolombiya’nın önde gelen yayınevlerinden Panamericana Editorial tarafından, Aprende A Pensar Con Nasreddin adıyla İspanyolca olarak basıldı.

Ödüllü illüstratör Serap Deliorman‘ın resimleriyle görsel bir zenginlik de sunan eser, halk kültürümüzün önemli kahramanlarından Nasreddin Hoca’yı özgün bir yaklaşımla ele alıyor.

Mızmız Mırnav’ın serüvenleri artık Çince de okunabilecek! 

Edebiyatımızın yaşayan çınarlarından Ayla Çınaroğlu‘nun yazıp ünlü ressam Mustafa Delioğlu‘nun resimlediği 7 kitaplık ”Mızmız Mırnav” serisi China Population Publishing House tarafından Çince olarak basıldı.
 
Okul öncesi çağındaki çocukların sıklıkla karşılaştıkları sorunları ve onların üstesinden gelme biçimlerini merkezine alan seri; paylaşım, oyun, arkadaşlık ve kararsızlık gibi temalara yoğunlaşıyor.
 
Özenli sayfa tasarımı ve ciltli kapaklarıyla dikkat çeken Çince baskılar ilgiyle karşılanacağa benziyor.

Kırmızı Ayakkabı çok yakında Ürdünlü çocukların düşlerine de konacak!

Geçtiğimiz aylarda hareketli kitap hakları Danimarka merkezli PIBOCO‘ya satılan Kırmızı Ayakkabı şimdi de Ürdün’de yayımlanacak. Çiğdem Gündeş ile Mavisu Demirağ‘ın ortak imzasını taşıyan Kırmızı Ayakkabı‘nın dünya genelindeki Arapça yayın hakları, Ürdünlü ABC Publishers tarafından satın alındı.

Dağ tepe dolaşıp sevimli bir çocuğun ayaklarına konan ”oyuncu” bir ayakkabının izini süren kitap, kıpır kıpır anlatımının satır aralarında hayatın özü üzerine düşündürüyor; minik okurlarını hayal kurmaya ve hayallerine sahip çıkmaya çağırıyor…

Prenses Olmak İstemeyen Prenses yakında İngilizcede!

Yıldıray Karakiya ve Gökçe Yavaş Önal ikilisinin toplumsal cinsiyet rolleri üzerine kaleme aldıkları sevimli masalları Prenses Olmak İstemeyen Prenses, Sırbistan’dan sonra şimdi de Amerika’da yayımlanmaya hazırlanıyor.

Kitabın dünya genelindeki İngilizce yayın hakları, evrensel kültür çeşitliliğini ve zenginliğini ön plana çıkaran yayınlarıyla tanınan The Ishmael Tree Publishing tarafından satın alındı.

Prenses Olmak İstemeyen Prenses, hayatın kendisine biçtiği prenseslik rolünü reddedip futbolcu olmak için hayallerinin peşinde top koşturan Prenses Fıldırfış’ın eğlenceli hikâyesini konu ediniyor.

Kuş Olsam Evime Uçsam Kore yolcusu!

Güzin Öztürk‘ün, ülkesindeki iç savaş nedeniyle evsiz, yurtsuz kalan küçük Beşir’in hayallerini, umutlarını yazıya döktüğü ödüllü romanı Kuş Olsam Evime Uçsam Koreli okurlarla buluşmaya hazırlanıyor. 

Bir daha dönmemek üzere yerinden, yurdundan, toprağından kopmanın ne denli büyük acılara sebep olabileceğini gözler önüne seren bu dokunaklı kitap, Hanulim Kids Publishing tarafından Korece yayımlanacak.

edebiyathaber.net (20 Nisan 2021)

Yorum yapın